Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Xi roept op tot actie tegen corona-uitbraak Hongkong

President Xi roept op tot actie tegen corona-uitbraak Hongkong

HONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft gezegd dat "alle benodigde maatregelen" moeten worden genomen om de coronasituatie in Hongkong onder controle te krijgen. Het aantal besmettingen in de regio is tot recordhoogte gestegen.

Xi geeft een duidelijk signaal af met zijn uitspraken, die door Chinese staatsmedia zijn opgeschreven. Het is ongebruikelijk dat hij zich rechtstreeks in het openbaar bemoeit met het beleid in Hongkong, een semi-autonome regio met een eigen politiek systeem. Hij vindt dat de Hongkongse regering haar verantwoordelijkheid moet nemen, schrijven kranten woensdag.

De regionale leider Carrie Lam maakte een dag eerder bekend geen plannen te hebben voor een lockdown voor alle 7,5 miljoen inwoners, ondanks dat sommige coronapatiënten vanwege de volle ziekenhuizen in de buitenlucht worden behandeld. Op het Chinese vasteland worden lockdowns en andere vergaande maatregelen juist genomen om uitbraken te beëindigen voordat ze uit de hand lopen.

Hulp

Xi zei dat de Chinese autoriteiten er alles aan zullen doen om de regionale regering in Hongkong te helpen. De vele besmettingen hebben geleid tot een overbelasting van de zorg en een tekort aan testcapaciteit. Ook kunnen de quarantaine- en isolatiefaciliteiten niet meer mensen aan. Volgens berichten in de media heeft Hongkong hulp gevraagd voor het oplossen van deze problemen.

Hongkong wist de eerste twee jaar van de pandemie dankzij strenge maatregelen zonder grote uitbraken door te komen. Het aantal positieve testen stijgt nu vrijwel dagelijks. De autoriteiten meldden woensdag bijna 4300 nieuwe gevallen en zei ook dat nog eens 7000 mensen voorlopig positief zijn getest. Sinds het begin van de pandemie zijn in totaal 26.000 besmettingen vastgesteld. Het dodental ligt op ruim tweehonderd.

Meer uit Buitenland

Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Noorse koning Harald (89) opgenomen in ziekenhuis

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".

2 uur geleden
Iran: akkoord met VS binnen bereik, mits diplomatie voorop staat

TEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.

4 uur geleden
Diplomatieke aanvaring Frankrijk-VS lijkt gesust na telefoontje

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.

4 uur geleden
Parlementslid: 179 mensen vrij onder Venezolaanse gratiewet

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.

4 uur geleden
Museumdirecteur Des Cars vertrekt bij het Louvre

PARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.

5 uur geleden
Slowakije: weer olie via Droezjba-pijpleiding vanaf donderdag

BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije verwacht donderdag weer Russische olie te ontvangen via de Droezjba-oliepijplijn. Die aanvoerlijn via Belarus en Oekraïne naar onder meer Slowakije, Hongarije en Tsjechië raakte in januari beschadigd, waarna de olielevering werd gestaakt. Zowel Oekraïne als Rusland legt de verantwoordelijkheid voor die aanval bij de ander.

6 uur geleden