Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President weer van de partij bij diner Witte Huis-verslaggevers

President weer van de partij bij diner Witte Huis-verslaggevers

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Joe Biden en zijn vrouw Jill zijn 30 april aanwezig bij het jaarlijkse diner voor Witte Huis-verslaggevers, heeft de organisatie woensdag bekendgemaakt. Daarmee wordt een traditie tijdens het Correspondents' Dinner die bijna honderd jaar geleden begon in ere hersteld.

Amerikaanse presidenten hebben het evenement, dat wordt gehouden in een balzaal van een hotel, sinds 1924 bijgewoond. De afgelopen twee jaar ging het niet door vanwege coronabeperkingen. Bidens voorganger Donald Trump liet het etentje met de pers in de jaren daarvoor links liggen omdat hij de media als de "vijand van het volk" beschouwde.

Tijdens het diner, waarbij journalistieke prijzen worden aangekondigd, zijn naast politiek verslaggevers ook medewerkers van het Witte Huis aanwezig. De president neemt daar als gastspreker zichzelf en de pers op de hak.

Meer uit Buitenland

Kiescommissie: bondgenoot Poetin krijgt 99,85 procent van stemmen

MOSKOU (ANP/DPA) - Volgens de Russische kiescommissie heeft de Tsjetsjeense leider en krijgsheer Ramzan Kadyrov bij zijn herverkiezing als leider van de Russische regio Tsjetsjenië 99,85 procent van de stemmen behaald. Kadyrov is een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.

27 minuten geleden
Weer wapenopslag ontploft in Syrië, meerdere gewonden

DAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië is opnieuw een wapenopslag ontploft. Dat gebeurde bij Al-Eis, in de noordelijke provincie Aleppo. De autoriteiten melden dat zeker vier personen gewond zijn geraakt.

43 minuten geleden
Tientallen doden door Pakistaanse luchtaanvallen in Afghanistan

ISLAMABAD/KABUL (ANP/RTR) - Door luchtaanvallen in de Afghaans-Pakistaanse grensregio zijn maandag zeker 28 militanten gedood, meldt de Pakistaanse regering. Volgens een Pakistaanse veiligheidsfunctionaris richtten de aanvallen zich op de Afghaanse provincies Paktika en Kunar.

55 minuten geleden
Merz blijft bondskanselier na zware verkiezingsnederlagen partij

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat hij de steun van zijn partij heeft gekregen om aan te blijven. Zijn positie is onder druk komen te staan door de zware nederlagen van zijn christendemocraten (CDU) bij deelstaatverkiezingen.

1 uur geleden
FT: Trump wil dat Oekraïne stopt met aanvallen op raffinaderijen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.

2 uur geleden
Kremlin wijt overwinning AfD aan gebrek goedkoop Russisch gas

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.

2 uur geleden
Media willen weer toegang tot Witte Huis en stappen naar rechter

WASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.

2 uur geleden