Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President vraagt Meloni als eerste vrouwelijke premier Italië

President vraagt Meloni als eerste vrouwelijke premier Italië

ROME (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 45-jarige Giorgia Meloni gevraagd een regering te vormen. Ze wordt zo de eerste vrouwelijke premier van het land en komt aan het hoofd van de meest rechtse regering sinds de Tweede Wereldoorlog. Het is de bedoeling dat ze zaterdag de opvolger wordt van Mario Draghi. Na haar beëdiging en die van het kabinet om 10.00 uur in de ochtend volgt komende week in beide kamers van het parlement nog een vertrouwensstemming.

De conservatieve en nationalistische Meloni behaalde in september een grote verkiezingsoverwinning met haar voorheen kleine partij Fratelli d'Italia. Die kreeg met 26 procent ook veel meer stemmen dan Meloni's twee bondgenoten in de nieuwe rechtse alliantie: Matteo Salvini (Lega) en Silvio Berlusconi (Forza Italia). Fratelli is feitelijk voor het grootste deel afgesplitst van de partij van Berlusconi in 2012. Het was tot afgelopen maand een kleine partij zonder bestuurservaring van betekenis. Salvini wordt minister van Infrastructuur.

Meloni gaat de op twee na grootste economie van de eurozone leiden, die echter kampt met een gigantische schuld. Daarbij komt nog een energiecrisis, stijgende rentes en een vertraagde economische groei. De nieuwe premier koos de als gematigd en pro-Europees geldende Giancarlo Giorgetti als minister van Economische Zaken. Hij was onder Draghi al bewindsman voor economische ontwikkeling. Antonio Tajani wordt de nieuwe buitenlandminister. Hij was onder meer Europees Commissaris in Brussel en voorzitter van het Europees Parlement.

Meer uit Buitenland

Meer gewonden gemeld in Kyiv na 'enorme' luchtaanval

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense autoriteiten melden dat Rusland een van de grootste gecombineerde aanvallen met drones en raketten op Kyiv heeft uitgevoerd sinds het begin van de oorlog. Nieuwssite Kyiv Independent schrijft dat zeker vijftien burgers medische hulp nodig hadden.

54 minuten geleden
Nog steeds veel overlast na overstromingen Australië

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië zijn nog steeds tienduizenden mensen afgesneden van de buitenwereld na overstromingen in het zuidoosten. Die hebben het leven gekost aan vijf mensen en een enorme ravage aangericht.

1 uur geleden
Regering-Trump legt nieuwe beperkingen op aan verslaggevers

ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft vrijdag bevolen dat journalisten verplicht een officiële escorte moeten hebben in een groot deel van het Pentagon. Het is de nieuwste in een reeks beperkingen die de regering-Trump aan de pers heeft opgelegd.

1 uur geleden
Burgemeester: Kyiv geraakt door drone- en raketaanval

KYIV (ANP) - Volgens de burgemeester van Kyiv is de stad zaterdagochtend geraakt door een Russische drone- en raketaanval. "Explosies in de hoofdstad. De luchtafweer is geactiveerd. De stad en de regio worden gezamenlijk aangevallen door de vijand", schreef hij op Telegram.

6 uur geleden
Verdachte van steekpartij Hamburg voor de rechter

HAMBURG (ANP) - De verdachte van de mesaanval op een perron van het centraal station van Hamburg moet zaterdag voor de rechter-commissaris verschijnen. Dat heeft een politiewoordvoerder gemeld.

7 uur geleden
VS zetten eerste stappen om sancties tegen Syrië te versoepelen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben vrijdag de eerste stappen gezet om de sancties tegen Syrië op te heffen. Eerder had president Donald Trump aangekondigd dat zijn regering de sancties zou intrekken.

10 uur geleden
Deel kompels goudmijn Zuid-Afrika gered, anderen nog steeds vast

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben 79 mijnwerkers geëvacueerd die vastzaten in een Zuid-Afrikaanse goudmijn in de buurt van Johannesburg. Ruim honderd van hun collega's zitten nog steeds vast onder de grond, maakte de mijndirectie bekend.

12 uur geleden