President Venezuela staat open voor gesprek met oppositie
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is bereid de gesprekken met oppositieleider Juan Guaidó te hervatten. De onderhandelingen tussen de rivalen liggen al bijna twee jaar stil.
"Ik ben klaar om de oppositie te ontmoeten en te kijken wat daaruit komt", aldus Maduro. Hij zei dat nadat Guaidó eerder deze week bekendmaakte open te staan voor nieuwe gesprekken met de autoritaire leider.
Guaidó wordt vanwege vermeende verkiezingsfraude internationaal gezien als de legitieme leider van Venezuela, maar Maduro is nog altijd aan de macht. Volgens de oppositieleider moet actie worden ondernomen tegen de ergste crisis in de geschiedenis van het land. Hij pleit onder meer voor vrije verkiezingen en humanitaire hulp.
Maduro zegt akkoord te gaan met een ontmoeting voor hulp van de Europese Unie en de Noorse regering. Noorwegen treedt op als bemiddelaar tussen de regering en de oppositie in Venezuela, dat al jaren worstelt met een politieke en economische crisis.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
35 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
4 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
8 uur geleden