President Venezuela: dodental door aardverschuivingen naar 100
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro verwacht dat het dodental van de verwoestende aardverschuivingen die afgelopen weekend het land teisterden, richting honderd gaat. "Er zijn al 39 lichamen geborgen", zei hij op de staatstelevisie. "En er is nog steeds een aanzienlijk aantal vermisten: 56. We gaan naar honderd dodelijke slachtoffers in deze tragedie."
Vijf kleinere rivieren in centraal-Venezuela die zaterdag overstroomden door hevige regenval, zorgden voor aardverschuivingen vanuit omliggende bergen richting Las Tejerias, dat op pakweg 70 kilometer ten zuidwesten van de Venezolaanse hoofdstad Caracas ligt. Ooggetuigen meldden zondag dat de straten van de getroffen stad met ongeveer 73.000 inwoners gevuld waren met stenen, boomtakken en modder. Bedrijven, woningen en landbouwgrond zijn beschadigd.
President Nicolas Maduro heeft de regio als rampgebied bestempeld. Bewoners van de regio zoeken nog wanhopig naar overlevenden tussen de snel verhardende modder, boomstammen en stenen in de straten van Las Tejerias. Daarbij krijgen ze hulp van zo'n 3000 reddingswerkers, onder wie politieagenten, militairen en andere professionals. De verwachting is echter dat zij geen overlevenden meer zullen vinden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
53 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
3 uur geleden