President Venezuela: dodental door aardverschuivingen naar 100
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro verwacht dat het dodental van de verwoestende aardverschuivingen die afgelopen weekend het land teisterden, richting honderd gaat. "Er zijn al 39 lichamen geborgen", zei hij op de staatstelevisie. "En er is nog steeds een aanzienlijk aantal vermisten: 56. We gaan naar honderd dodelijke slachtoffers in deze tragedie."
Vijf kleinere rivieren in centraal-Venezuela die zaterdag overstroomden door hevige regenval, zorgden voor aardverschuivingen vanuit omliggende bergen richting Las Tejerias, dat op pakweg 70 kilometer ten zuidwesten van de Venezolaanse hoofdstad Caracas ligt. Ooggetuigen meldden zondag dat de straten van de getroffen stad met ongeveer 73.000 inwoners gevuld waren met stenen, boomtakken en modder. Bedrijven, woningen en landbouwgrond zijn beschadigd.
President Nicolas Maduro heeft de regio als rampgebied bestempeld. Bewoners van de regio zoeken nog wanhopig naar overlevenden tussen de snel verhardende modder, boomstammen en stenen in de straten van Las Tejerias. Daarbij krijgen ze hulp van zo'n 3000 reddingswerkers, onder wie politieagenten, militairen en andere professionals. De verwachting is echter dat zij geen overlevenden meer zullen vinden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.
6 uur geleden