
President van Tanzania dood
NAIROBI (ANP/RTR/DPA) - De president van het Oost-Afrikaanse land Tanzania, John Magufuli, is op 61-jarige leeftijd overleden. Hij bezweek aan een hartaandoening, aldus zijn plaatsvervanger, vicepresidente Samia Suluhu. Zij wordt nu tot de verkiezingen in 2025 de nieuwe president.
Het staatshoofd was sinds eind februari niet meer in het openbaar verschenen. Dat voedde speculaties dat hij Covid-19 had opgelopen. Hij gold als een van de bekendste coronasceptici van Afrika. Volgens een oppositieleider in ballingschap was Magufuli besmet met corona. De ziekte zou de virusontkenner als een "dodelijke boemerang" hebben getroffen.
Magufuli was sinds 2015 de president van de voormalige Duitse kolonie met zijn rond 58 miljoen inwoners. Hij was vorig jaar bij omstreden presidentsverkiezingen herkozen. Hij verwierf de bijnaam The Bulldozer. Dat verwees naar zijn compromisloze stijl van leidinggeven, maar ook naar zijn liefde voor grote infrastructuurprojecten. De naleving van de mensenrechten holde onder hem achteruit, concludeerde de organisatie Human Rights Watch.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De maandag door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde inzet van de Nationale Garde in Washington begint dinsdagavond (lokale tijd). Dat zei Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt tegen The Washington Post. Ze zei ook dat maandagavond al ongeveer 850 leden van het reserveleger in de hoofdstad waren gearriveerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Franse luchtverkeersleider op de luchthaven Charles de Gaulle in Parijs is geschorst omdat hij 'Free Palestine' zei tijdens een radio-uitwisseling met de bemanning van een vlucht van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al. De Israëlische maatschappij maakte een melding van het incident, waarna er een onderzoek werd geopend.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De natuurbranden in het zuiden van Europa, dat te maken heeft met een hittegolf, hebben dinsdag drie mensen het leven gekost. Ook zijn duizenden mensen geëvacueerd, onder meer in Spanje en Griekenland.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft 26 gevangenen overgedragen aan de Verenigde Staten, meldt The Wall Street Journal. De gevangenen worden ervan verdacht banden te hebben met drugskartels en werden gezocht door de VS.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een interview met tv-zender i24 gezegd dat hij het gevoel heeft bezig te zijn met een "historische en spirituele missie" namens het Joodse volk. Ook zei hij zich zeer verbonden te voelen met de "visie van Groot-Israël", een omstreden term.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat de Russische president Vladimir Poetin een "persoonlijke overwinning" heeft behaald door te worden uitgenodigd voor een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in de Verenigde Staten. De ontmoeting heeft volgens hem sancties tegen Rusland vertraagd.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Palestijnen mogen Gaza verlaten als ze dat willen, terwijl Israël een verdere invasie van het gebied voorbereidt. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in gesprek met tv-zender i24.
8 uur geleden