Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Van der Bellen roept Oostenrijkers op tot solidariteit

President Van der Bellen roept Oostenrijkers op tot solidariteit

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse president Alexander Van der Bellen heeft de bevolking vrijdagavond in een toespraak op tv opgeroepen tot solidariteit. In de discussie over de nieuwe lockdown om de coronacrisis te bezweren tekent zich een scheuring in de samenleving af. "We moeten ons niet uiteen laten drijven".

Volgens Van der Bellen moeten reacties op het weer op slot gaan van Oostenrijk niet doordrenkt zijn van woede, pijn en ergernis, maar van het inzicht dat alleen uitgaansbeperkingen de enorme nieuwe coronagolf kunnen tegenhouden. Hij verdedigde tevens met nadruk het regeringsbesluit inenting tegen Covid-19 verplicht te stellen. De vaccinatiegraad is in vergelijking met omringende landen laag. "Burgers hebben rechten, maar ook plichten. Daaronder valt de plicht de gemeenschap te beschermen".

Het besluit tot een lockdown is laat genomen, maar in principe volkomen terecht. "Het kon gewoonweg niet zo doorgaan", aldus de president. Dagelijks komen er recordaantallen coronabesmettingen bij. Het weekcijfer steeg naar 1050 nieuwe infectiegevallen per 100.000 inwoners.

Maandag gaan onder meer de horeca, veel winkels en scholen dicht. Voor gevaccineerde en van Covid-19 herstelde Oostenrijkers geldt dat tot uiterlijk 13 december. Wie zich nog niet heeft laten inenten blijft langer binnen, afgezien van boodschappen doen of naar de dokter gaan. In februari 2022 wordt de prikplicht van kracht.

Meer uit Buitenland

Britse nationalistenleiders zien toekomst in EU

LONDEN (ANP) - De nationalistische leiders van Schotland, Wales en Noord-Ierland willen intensiever samenwerken in hun streven het Verenigd Koninkrijk te verlaten en aansluiting te zoeken bij de EU. "We geloven dat de toekomst van onze landen in de Europese Unie ligt", schrijven John Swinney, Rhun ap Iorwerth en Michelle O'Neill in een verklaring. Ze stellen dat de Brexit heeft geleid tot economische schade.

59 minuten geleden
Houthi's melden aanvallen op Saudische militaire bases

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's zeggen tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd op militaire voorzieningen in Saudi-Arabië. De groep meldt dat deze aanvallen een reactie zijn op Saudische luchtaanvallen op Jemen.

1 uur geleden
Kremlin: China en India willen helpen oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van India en China hebben volgens het Kremlin hulp aangeboden bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat gebeurde tijdens de top van BRICS-landen in New Delhi, aldus een Russische regeringswoordvoerder.

1 uur geleden
Duits-Oekraïense in Duitsland aangeklaagd om spionage

BERLIJN (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft een Duits-Oekraïense vrouw aangeklaagd voor vermeende spionage voor Rusland. Dat meldt de Generalbundesanwalt in een persverklaring.

1 uur geleden
Finland sluit aan bij Franse kernwapensamenwerking

HELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.

3 uur geleden
Iran veroordeelt weigering delegatie door Oostenrijk

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).

3 uur geleden
Beijing verbiedt dronebezit na zorgen over veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.

4 uur geleden