Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President VAE laat aantal hulpkonvooien naar Gaza opvoeren

President VAE laat aantal hulpkonvooien naar Gaza opvoeren

ABU DHABI/CAÏRO (ANP) - In opdracht van de leider van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) is zaterdagochtend een grote hoeveelheid hulpgoederen de Gazastrook binnengebracht. Het gaat volgens staatspersbureau WAM om de grootste hoeveelheid spullen sinds president Mohammed bin Zayed al-Nahyan (63) in 2023 opdracht gaf voor hulpactie "Operation Chivalrous Knight 3" in Gaza.

In totaal zouden 25 trucks via de grensovergang met Egypte in één keer het gebied hebben bereikt. De inhoud ervan betreft 309,5 ton aan hulp met onder meer "voedselpakketten, tenten en andere essentiële middelen", bedoeld voor "zo'n 9500 ontheemden".

Volgens een woordvoerder van de hulpmissie wordt er met het oog op het naderende staakt-het-vuren, gekeken naar alternatieve methodes om effectief hulp te kunnen blijven bieden. Zo noemde hij voor de volgende fase "vitale reparaties aan de watervoorziening en het ondersteunen van bakkerijen en gaarkeukens" in Gaza.

Behalve hulpgoederen over land ondersteunden de VAE de afgelopen vijftien maanden ook met luchtdroppingen en werden er geregeld zieken en gewonden naar de oliestaat overgevlogen om er medisch behandeld te worden.

Meer uit Buitenland

Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

1 minuut geleden
Iran dreigt met aanvallen op grote Amerikaanse techbedrijven

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".

2 minuten geleden
Merz komt terug op uitspraken over Syrische vluchtelingen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.

44 minuten geleden
Bron: VN-vredeshandhaver kwam om het leven door Israëlisch vuur

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.

46 minuten geleden
Iran ontkent raketaanvallen op Turkije en biedt onderzoek aan

ANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.

3 uur geleden
Britse koning Charles eind april op staatsbezoek naar de VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles gaat naar de Verenigde Staten voor een staatsbezoek. Buckingham Palace bevestigt dat het bezoek eind april plaatsvindt, melden Britse media, waaronder de BBC. Het bezoek staat in het teken van het 250-jarig bestaan van de onafhankelijkheid van de VS.

3 uur geleden
Bultrug bij Duitse kust toch weer gestrand

WISMAR (ANP/DPA) - De bultrug die voor de Duitse kust werd gespot, is toch weer gestrand. Maandag werd bericht dat de walvis zichzelf had bevrijd en naar open zee was gezwommen, maar nu melden de lokale autoriteiten dat het dier toch weer vastzit.

3 uur geleden