Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President VAE laat aantal hulpkonvooien naar Gaza opvoeren

President VAE laat aantal hulpkonvooien naar Gaza opvoeren

ABU DHABI/CAÏRO (ANP) - In opdracht van de leider van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) is zaterdagochtend een grote hoeveelheid hulpgoederen de Gazastrook binnengebracht. Het gaat volgens staatspersbureau WAM om de grootste hoeveelheid spullen sinds president Mohammed bin Zayed al-Nahyan (63) in 2023 opdracht gaf voor hulpactie "Operation Chivalrous Knight 3" in Gaza.

In totaal zouden 25 trucks via de grensovergang met Egypte in één keer het gebied hebben bereikt. De inhoud ervan betreft 309,5 ton aan hulp met onder meer "voedselpakketten, tenten en andere essentiële middelen", bedoeld voor "zo'n 9500 ontheemden".

Volgens een woordvoerder van de hulpmissie wordt er met het oog op het naderende staakt-het-vuren, gekeken naar alternatieve methodes om effectief hulp te kunnen blijven bieden. Zo noemde hij voor de volgende fase "vitale reparaties aan de watervoorziening en het ondersteunen van bakkerijen en gaarkeukens" in Gaza.

Behalve hulpgoederen over land ondersteunden de VAE de afgelopen vijftien maanden ook met luchtdroppingen en werden er geregeld zieken en gewonden naar de oliestaat overgevlogen om er medisch behandeld te worden.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

1 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

15 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

16 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

16 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

18 uur geleden