Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President VAE laat aantal hulpkonvooien naar Gaza opvoeren

President VAE laat aantal hulpkonvooien naar Gaza opvoeren

ABU DHABI/CAÏRO (ANP) - In opdracht van de leider van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) is zaterdagochtend een grote hoeveelheid hulpgoederen de Gazastrook binnengebracht. Het gaat volgens staatspersbureau WAM om de grootste hoeveelheid spullen sinds president Mohammed bin Zayed al-Nahyan (63) in 2023 opdracht gaf voor hulpactie "Operation Chivalrous Knight 3" in Gaza.

In totaal zouden 25 trucks via de grensovergang met Egypte in één keer het gebied hebben bereikt. De inhoud ervan betreft 309,5 ton aan hulp met onder meer "voedselpakketten, tenten en andere essentiële middelen", bedoeld voor "zo'n 9500 ontheemden".

Volgens een woordvoerder van de hulpmissie wordt er met het oog op het naderende staakt-het-vuren, gekeken naar alternatieve methodes om effectief hulp te kunnen blijven bieden. Zo noemde hij voor de volgende fase "vitale reparaties aan de watervoorziening en het ondersteunen van bakkerijen en gaarkeukens" in Gaza.

Behalve hulpgoederen over land ondersteunden de VAE de afgelopen vijftien maanden ook met luchtdroppingen en werden er geregeld zieken en gewonden naar de oliestaat overgevlogen om er medisch behandeld te worden.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

44 minuten geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

47 minuten geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

58 minuten geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

1 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

1 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

3 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

4 uur geleden