Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Trump vernederde Britse ex-premier May

President Trump vernederde Britse ex-premier May

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Trump pestte en vernederde de toenmalige Britse premier Theresa May tijdens hun telefoongesprekken. Hij zou haar "zwak" hebben genoemd, en "gebrek aan moed" hebben verweten. Ook zou Trump de Duitse bondskanselier Angela Merkel "dom" hebben genoemd.

Details van de gesprekken zijn gepubliceerd door de Amerikaanse journalist Carl Bernstein, een van de twee ex-verslaggevers van de krant Washington Post die begin jaren zeventig het Watergate-schandaal rond president Nixon onthulden. Hij sprak met bronnen in het Witte Huis en met inlichtingenfunctionarissen die op de hoogte zijn van de inhoud van de telefoontjes en zich er zorgen over maken. Trump zou een gevaar vormen voor de nationale veiligheid van de Verenigde Staten, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNN.

Bronnen van Bernstein noemen Trump "onvoldoende voorbereid" op gesprekken met buitenlandse leiders. Hij zou vaak proberen "bijna elke buitenlandse leider te charmeren, onder druk te zetten of te pesten" om ze te laten doen wat hij wil. Volgens een voormalig topadviseur van Trump, John Bolton, heeft de president moeite met vrouwelijke leiders, aldus het Britse Sky News.

Meer uit Buitenland

Blokkade in Oekraïens parlement om corruptieaffaire

KYIV (ANP/RTR) - Een gevoelig corruptieschandaal heeft in het Oekraïense parlement tot een protestactie geleid. Een grote oppositiepartij blokkeerde daarmee een stemming over het vertrek van twee ministers. De oppositieleden eisen dat het volledige kabinet opstapt.

24 minuten geleden
Dode en gewonden bij aanslag Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR) - Zeker een persoon is om het leven gekomen bij een vermoedelijke aanslag op de Westelijke Jordaanoever. Drie personen raakten gewond, melden de Israëlische autoriteiten. Die spreken over terrorisme.

1 uur geleden
Trump houdt vast aan rechtstreekse zorgbetalingen aan burgers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft benadrukt alleen zorgplannen te willen steunen waarbij geld rechtstreeks aan burgers wordt betaald, zodat ze hun eigen verzekering kunnen regelen. "De mensen krijgen de mogelijkheid om zelf te onderhandelen en hun eigen, veel betere, verzekering te nemen. Macht aan het volk", schreef hij op sociale media.

2 uur geleden
Polen neemt veiligheidsmaatregelen na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.

2 uur geleden
Britse veiligheidsdienst waarschuwt voor Chinese spionage

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.

2 uur geleden
Syrië vervolgt verdachten grootschalig geweld in maart

ALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.

3 uur geleden
Netanyahu roept op tot verdrijving van Hamas uit regio

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden