Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Trump komt met wederkerige importheffingen

President Trump komt met wederkerige importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft nieuwe importheffingen aangekondigd op buitenlandse goederen. Het gaat om heffingen tegen landen die zelf ook al invoertarieven op Amerikaanse producten hebben, zogenoemde wederkerige heffingen. Met die vergelijkbare tegenheffingen komt Trump een belangrijke verkiezingsbelofte na.

Trump maakte de heffingen bekend vanuit het Witte Huis. Eerder op de dag had hij op zijn socialmediaplatform Truth Social al gezegd dat die heffingen donderdag bekendgemaakt zouden worden. "Drie geweldige weken, misschien wel de beste ooit, maar vandaag is de klapper: wederkerige importheffingen!!!", aldus Trump.

Tijdens de verkiezingscampagne zei Trump dat elk land dat heffingen op Amerikaanse goederen heeft, zal worden getroffen met "precies hetzelfde tarief". Dit soort heffingen zouden vooral opkomende economieën kunnen raken die hun markten afschermen met barrières voor Amerikaanse producten.

'Gelijk speelveld'

Trump zei vanuit de Oval Office in het Witte Huis dat de nieuwe tarieven voor "eerlijkheid" zullen zorgen in de Amerikaanse handel met andere landen. "We willen een gelijk speelveld", aldus de president die ook verklaarde dat landen hun heffingen op Amerikaanse goederen kunnen verlagen of schrappen. Hij stelde verder dat bondgenoten van de Verenigde Staten "vaak erger dan onze vijanden zijn" op handelsgebied.

Volgens Trump zullen die nieuwe heffingen helpen om het Amerikaanse begrotingstekort en handelstekort te verlagen. De beoogde Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zei dat mogelijk begin april de heffingen van kracht worden. Lutnick meldde ook dat per land zal worden gekeken naar de heffingen.

Eerder tekende Trump al een decreet waarmee de VS in maart 25 procent belasting heffen op al het aluminium en staal dat het land binnenkomt, waarop onder andere de Europese Unie zei dat die tarieven niet "onbeantwoord" zullen blijven. Daarnaast voerde hij extra importheffingen in op producten uit China dat vergeldingsmaatregelen heeft genomen. Heffingen tegen Canada en Mexico werden na onderhandelingen een maand uitgesteld.

Meer uit Financieel

SpaceX wint voor derde dag op rij op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.

8 uur geleden
EU en VS bespreken toegangsregeling tot geavanceerde AI, meldt FT

ÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.

8 uur geleden
WSJ: Iran mag van VS direct olie verkopen na ondertekening deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

10 uur geleden
Chipbedrijven dalen op lagere Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.

12 uur geleden
FNV dreigt met staking bij Etos en Kruidvat voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.

12 uur geleden
SpaceX in nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.

13 uur geleden
SpaceX haalt Amazon in en is op vier na meest waardevolle bedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.

14 uur geleden