Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Taiwan verdedigt door China gehekelde buitenlandreizen

President Taiwan verdedigt door China gehekelde buitenlandreizen

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Taiwanese president Tsai Ing-wen heeft haar recente bezoeken aan de Verenigde Staten en andere landen verdedigd, nadat die de spanningen met China hebben doen oplopen. Met de reizen toont Taiwan zijn vastberadenheid om vrijheid en democratie te verdedigen, aldus Tsai tegen Canadese parlementariërs op bezoek in Taipei.

China ziet Taiwan als een afvallige provincie en is tegen alle relaties die de bestuurders van de de facto onafhankelijke staat onderhouden met het buitenland. Vooral het bezoek vorige week aan de Verenigde Staten leidde tot grote onvrede bij de regering in Beijing, die vervolgens een grootschalige militaire oefening rond Taiwan in gang zette.

Het eiland ten oosten van het Chinese vasteland is in de ogen van Tsai onafhankelijk en daarom wordt ze door Beijing gezien als een separatist. Taiwan is onder deze president op weg naar "stormachtige zeeën", aldus een Chinese regeringswoordvoerder. Sinds haar aantreden in 2016, treedt China steeds harder op tegen Taiwan. Volgend jaar komt een einde aan het presidentschap van Tsai. Ze mag zich na twee termijnen niet opnieuw herkiesbaar stellen.

Vicepresident William Lai doet namens de regeringspartij mee aan de presidentsverkiezingen van 2024, zo is woensdag bekendgemaakt. Hij staat erom bekend meer uitgesproken te zijn over de onafhankelijkheid van Taiwan dan Tsai. Volgens Lai gaat het bij de stembusgang van volgend jaar om "een keuze tussen democratie en autoritarisme".

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: aanval Doha is schending internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - De Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha is een schending van het internationaal recht en de territoriale integriteit van Qatar, stelt het kantoor van EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar riskeert Israël hiermee een escalatie van geweld in de regio.

55 minuten geleden
Iran maakt nieuwe afspraken met IAEA over hervatten inspecties

CAÏRO (ANP) - Iran heeft nieuwe afspraken gemaakt met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) over het hervatten van de inspecties van nucleaire faciliteiten. Dat meldt IAEA-topman Rafael Grossi op X na een ontmoeting met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi in Caïro.

1 uur geleden
Macron stelt defensieminister Lecornu aan als premier

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Sébastien Lecornu aangesteld als nieuwe premier. De 39-jarige Lecornu is momenteel nog minister van Defensie. Het is de zevende premier die Macron aanstelt sinds zijn aantreden in 2017. Lecornu's voorganger, François Bayrou, overleefde maandagavond een zelf aangevraagde vertrouwensstemming in het parlement niet.

2 uur geleden
Netanyahu: oorlog kan stoppen als Hamas voorstel accepteert

JERUZALEM (ANP/AFP) - Hamas kan "onmiddellijk een eind maken" aan de oorlog in Gaza als de militante beweging instemt met het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Lid van Qatarese veiligheidstroepen gedood bij Israëlische aanval

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Israëlische aanval op Doha is zeker één lid van de Qatarese veiligheidstroepen gedood, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Een onbekend aantal andere leden van de binnenlandse veiligheidsdienst zou gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Hamas: mogelijk vijf doden door Israëlische aanval in Doha

DOHA (ANP) - De Israëlische aanval op Doha heeft mogelijk vijf mensen het leven gekost, meldt een functionaris van Hamas aan de Qatarese nieuwszender Al Jazeera. Naast de zoon van Hamasleider Khalil al-Hayya is ook een belangrijke medewerker van de leider gedood. Ook is de groep het contact met drie van al-Hayya's bodyguards verloren.

3 uur geleden
Zoon van Hamasleider Al-Hayya gedood bij Israëlische aanval Doha

DOHA (ANP/RTR) - De zoon van Hamasleider Khalil al-Hayya is gedood bij de Israëlische aanval op Doha. Dat meldt een functionaris van Hamas aan nieuwszender Al Jazeera. Al-Hayya zou de aanval zelf wel hebben overleefd.

4 uur geleden