Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Taiwan verdedigt door China gehekelde buitenlandreizen

President Taiwan verdedigt door China gehekelde buitenlandreizen

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Taiwanese president Tsai Ing-wen heeft haar recente bezoeken aan de Verenigde Staten en andere landen verdedigd, nadat die de spanningen met China hebben doen oplopen. Met de reizen toont Taiwan zijn vastberadenheid om vrijheid en democratie te verdedigen, aldus Tsai tegen Canadese parlementariërs op bezoek in Taipei.

China ziet Taiwan als een afvallige provincie en is tegen alle relaties die de bestuurders van de de facto onafhankelijke staat onderhouden met het buitenland. Vooral het bezoek vorige week aan de Verenigde Staten leidde tot grote onvrede bij de regering in Beijing, die vervolgens een grootschalige militaire oefening rond Taiwan in gang zette.

Het eiland ten oosten van het Chinese vasteland is in de ogen van Tsai onafhankelijk en daarom wordt ze door Beijing gezien als een separatist. Taiwan is onder deze president op weg naar "stormachtige zeeën", aldus een Chinese regeringswoordvoerder. Sinds haar aantreden in 2016, treedt China steeds harder op tegen Taiwan. Volgend jaar komt een einde aan het presidentschap van Tsai. Ze mag zich na twee termijnen niet opnieuw herkiesbaar stellen.

Vicepresident William Lai doet namens de regeringspartij mee aan de presidentsverkiezingen van 2024, zo is woensdag bekendgemaakt. Hij staat erom bekend meer uitgesproken te zijn over de onafhankelijkheid van Taiwan dan Tsai. Volgens Lai gaat het bij de stembusgang van volgend jaar om "een keuze tussen democratie en autoritarisme".

Meer uit Buitenland

Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

1 uur geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

1 uur geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

1 uur geleden
China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

4 uur geleden
Kamala Harris haalt uit naar Trump om racistische video Obama's

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.

4 uur geleden
Defensieministerie VS verbreekt banden met Harvard

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.

4 uur geleden
Fraudeonderzoek naar Franse oud-minister Lang om banden Epstein

PARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.

4 uur geleden