Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Taiwan verdedigt door China gehekelde buitenlandreizen

President Taiwan verdedigt door China gehekelde buitenlandreizen

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Taiwanese president Tsai Ing-wen heeft haar recente bezoeken aan de Verenigde Staten en andere landen verdedigd, nadat die de spanningen met China hebben doen oplopen. Met de reizen toont Taiwan zijn vastberadenheid om vrijheid en democratie te verdedigen, aldus Tsai tegen Canadese parlementariërs op bezoek in Taipei.

China ziet Taiwan als een afvallige provincie en is tegen alle relaties die de bestuurders van de de facto onafhankelijke staat onderhouden met het buitenland. Vooral het bezoek vorige week aan de Verenigde Staten leidde tot grote onvrede bij de regering in Beijing, die vervolgens een grootschalige militaire oefening rond Taiwan in gang zette.

Het eiland ten oosten van het Chinese vasteland is in de ogen van Tsai onafhankelijk en daarom wordt ze door Beijing gezien als een separatist. Taiwan is onder deze president op weg naar "stormachtige zeeën", aldus een Chinese regeringswoordvoerder. Sinds haar aantreden in 2016, treedt China steeds harder op tegen Taiwan. Volgend jaar komt een einde aan het presidentschap van Tsai. Ze mag zich na twee termijnen niet opnieuw herkiesbaar stellen.

Vicepresident William Lai doet namens de regeringspartij mee aan de presidentsverkiezingen van 2024, zo is woensdag bekendgemaakt. Hij staat erom bekend meer uitgesproken te zijn over de onafhankelijkheid van Taiwan dan Tsai. Volgens Lai gaat het bij de stembusgang van volgend jaar om "een keuze tussen democratie en autoritarisme".

Meer uit Buitenland

Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de door de Palestijnse beweging Hamas gecontroleerde burgerbescherming.

9 minuten geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

2 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

6 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

7 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

8 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

9 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

9 uur geleden