President Taiwan verdedigt door China gehekelde buitenlandreizen
TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Taiwanese president Tsai Ing-wen heeft haar recente bezoeken aan de Verenigde Staten en andere landen verdedigd, nadat die de spanningen met China hebben doen oplopen. Met de reizen toont Taiwan zijn vastberadenheid om vrijheid en democratie te verdedigen, aldus Tsai tegen Canadese parlementariërs op bezoek in Taipei.
China ziet Taiwan als een afvallige provincie en is tegen alle relaties die de bestuurders van de de facto onafhankelijke staat onderhouden met het buitenland. Vooral het bezoek vorige week aan de Verenigde Staten leidde tot grote onvrede bij de regering in Beijing, die vervolgens een grootschalige militaire oefening rond Taiwan in gang zette.
Het eiland ten oosten van het Chinese vasteland is in de ogen van Tsai onafhankelijk en daarom wordt ze door Beijing gezien als een separatist. Taiwan is onder deze president op weg naar "stormachtige zeeën", aldus een Chinese regeringswoordvoerder. Sinds haar aantreden in 2016, treedt China steeds harder op tegen Taiwan. Volgend jaar komt een einde aan het presidentschap van Tsai. Ze mag zich na twee termijnen niet opnieuw herkiesbaar stellen.
Vicepresident William Lai doet namens de regeringspartij mee aan de presidentsverkiezingen van 2024, zo is woensdag bekendgemaakt. Hij staat erom bekend meer uitgesproken te zijn over de onafhankelijkheid van Taiwan dan Tsai. Volgens Lai gaat het bij de stembusgang van volgend jaar om "een keuze tussen democratie en autoritarisme".
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
6 uur geleden