President Sri Lanka vlucht naar de Malediven
COLOMBO (ANP/RTR) - President Gotabaya Rajapaksa van Sri Lanka is woensdag in alle vroegte zijn land ontvlucht, meldt een Sri Lankaanse immigratiefunctionaris. Rajapaksa, zijn vrouw en twee lijfwachten vlogen aan boord van een vliegtuig van de Sri Lankaanse luchtmacht op weg naar Malé, de hoofdstad van de Malediven.
Zaterdag moest Rajapaksa ook al vluchten, toen betogers het presidentieel paleis in hoofdstad Colombo bestormden. Zondag bevestigde de president al woensdag te zullen aftreden. Volgens lokale media is het de bedoeling dat het parlement tegen het einde van de week een waarnemend president benoemt, waarna er een nieuwe premier, een interim-regering en uiteindelijk verkiezingen moeten komen.
De bevolking van Sri Lanka protesteert al geruime tijd wegens de zware economische crisis die de eilandstaat teistert en die gepaard gaat met voedsel-, brandstof en medicijntekorten.
Meer uit Buitenland
CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
13 uur geleden