President Sri Lanka vlucht naar de Malediven
COLOMBO (ANP/RTR) - President Gotabaya Rajapaksa van Sri Lanka is woensdag in alle vroegte zijn land ontvlucht, meldt een Sri Lankaanse immigratiefunctionaris. Rajapaksa, zijn vrouw en twee lijfwachten vlogen aan boord van een vliegtuig van de Sri Lankaanse luchtmacht op weg naar Malé, de hoofdstad van de Malediven.
Zaterdag moest Rajapaksa ook al vluchten, toen betogers het presidentieel paleis in hoofdstad Colombo bestormden. Zondag bevestigde de president al woensdag te zullen aftreden. Volgens lokale media is het de bedoeling dat het parlement tegen het einde van de week een waarnemend president benoemt, waarna er een nieuwe premier, een interim-regering en uiteindelijk verkiezingen moeten komen.
De bevolking van Sri Lanka protesteert al geruime tijd wegens de zware economische crisis die de eilandstaat teistert en die gepaard gaat met voedsel-, brandstof en medicijntekorten.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi-rebellen hebben Saudische troepen en wapendepots aangevallen in Mokka, een havenstad in Jemen aan de Rode Zee. Bij de aanvallen werd "een groot aantal ballistische raketten en drones" ingezet, meldt een woordvoerder van de Houthi's. De aangevallen zone wordt gecontroleerd door de Jemenitische regering, die gesteund wordt door Saudi-Arabië.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - De natuurbrand bij de Zuid-Spaanse plaats Niebla heeft zo'n 8000 hectare getroffen en rukt op richting Sevilla, zei zondag Antonio Sanz, de minister van Volksgezondheid en Noodsituaties van de regio Andalusië. Dat meldt onder meer de nieuwssite Sevilla Actualidad.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël verwerpt het vredesplan voor Gaza dat onder leiding van de VS werd opgesteld. Zolang Hamas niet volledig ontwapend is, trekt de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich ook niet terug, heeft premier Benjamin Netanyahu gezegd. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde vorige maand aan dat er een doorbraak was en dat zowel Israël als Hamas daarmee had ingestemd.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse topcrimineel Daniel Kinahan (49) wordt zondag vanuit de Verenigde Arabische Emiraten teruggebracht naar Ierland, meldt onder meer de Ierse publieke omroep RTÉ. Hij is in een Iers regeringsvliegtuig onderweg naar Dublin, waar hij zal worden voorgeleid voor het Speciale Strafhof. Hij staat terecht voor het leiden van een misdaadorganisatie.
2 uur geledenODESA (ANP/RTR) - De haven van de Oekraïense stad Odesa is beschadigd geraakt bij Russische aanvallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Acht mensen raakten gewond. Aanvallen op Charkiv kostten twee levens. In Rusland kwamen drie mensen om door een Oekraïense droneaanval.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een 27-jarige vrouw en een vijf maanden oude baby zijn omgekomen nadat een boot zaterdagavond was omgeslagen in de haven van de Amerikaanse stad New York. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN. Het incident gebeurde nabij Liberty Island, waar het Vrijheidsbeeld staat.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft op de eerste dag van grenscontroles 199 reizigers vanuit Italië gecontroleerd, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. De controles volgen na een aanvaring met de Italiaanse regering over de komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclave Ceuta, eind juli.
3 uur geleden