President Sri Lanka vlucht naar de Malediven
COLOMBO (ANP/RTR) - President Gotabaya Rajapaksa van Sri Lanka is woensdag in alle vroegte zijn land ontvlucht, meldt een Sri Lankaanse immigratiefunctionaris. Rajapaksa, zijn vrouw en twee lijfwachten vlogen aan boord van een vliegtuig van de Sri Lankaanse luchtmacht op weg naar Malé, de hoofdstad van de Malediven.
Zaterdag moest Rajapaksa ook al vluchten, toen betogers het presidentieel paleis in hoofdstad Colombo bestormden. Zondag bevestigde de president al woensdag te zullen aftreden. Volgens lokale media is het de bedoeling dat het parlement tegen het einde van de week een waarnemend president benoemt, waarna er een nieuwe premier, een interim-regering en uiteindelijk verkiezingen moeten komen.
De bevolking van Sri Lanka protesteert al geruime tijd wegens de zware economische crisis die de eilandstaat teistert en die gepaard gaat met voedsel-, brandstof en medicijntekorten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Burgemeesters van zuidwestelijke Vlaamse gemeentes die grenzen aan Frankrijk hebben protest aangetekend tegen het tolvignet dat België in 2027 wil invoeren. De achttien burgemeesters van de Westhoek willen dat rekening wordt gehouden met de impact van het vignet voor de grensregio.
11 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft "definitieve" toestemming gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump om in eigen land Patriot-luchtverdedigingsraketten te gaan maken, zegt president Volodymyr Zelensky. Trump wisselt tot dusver enthousiasme en bedenkingen af.
37 minuten geledenKYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Het overleg met Rusland en Oekraïne over het beëindigen van de oorlog wordt binnenkort voortgezet in de Verenigde Arabische Emiraten, als het aan bemiddelaar de Verenigde Staten ligt. De besprekingen zouden niet op politiek niveau worden gevoerd, maar op dat van specialisten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft opnieuw zijn steun uitgesproken voor de persvrijheid. Tijdens zijn vlucht naar Parijs groette hij journalisten en noemde hij berichtgeving "zeer belangrijk". De paus werd gevraagd naar het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om CNN en diverse andere media de toegang tot het Witte Huis te ontzeggen.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de aanstaande winter in Nepal grote gevolgen kan hebben voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de grote vloedgolf die vorige maand duizenden huizen verwoestte. Volgens de hulporganisatie is dat een groot probleem voor de duizenden burgers die door de ramp dakloos zijn geworden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van donderdag op vrijdag droneaanvallen uitgevoerd op Rusland en daarbij onder meer een olieraffinaderij en een passagierstrein geraakt, meldden Russische functionarissen. Er zouden twee doden zijn gevallen.
2 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zweedse en Finse gevechtsvliegtuigen zijn donderdag uitgerukt om Russische militaire luchtvaartuigen te onderscheppen, meldt de Finse luchtmacht. Die vlogen boven de internationale wateren van de Finse Golf.
2 uur geleden