President Sri Lanka krijgt geen paspoortstempel om land te verlaten
COLOMBO (ANP/AFP) - De president van Sri Lanka, die heeft toegezegd woensdag af te zullen treden, kan het land niet verlaten. De immigratiemedewerkers op het vliegveld weigeren naar de VIP-suite te komen om een stempel in zijn paspoort te zetten en de president weigert door de reguliere immigratiecontrole te gaan.
Als president geniet Gotabaya Rajapaksa immuniteit, maar de kans bestaat dat hij na zijn aftreden wordt opgepakt. Hij zou om die reden nu naar Dubai in de Verenigde Arabische Emiraten willen vliegen. Rajapaksa en zijn vrouw hebben inmiddels vier vluchten naar die stad gemist. De president is momenteel nog de commandant van de strijdkrachten en zou op een marineschip naar India of de Maldiven kunnen reizen, zegt een bron bij het ministerie van Defensie.
De 73-jarige leider moest zaterdag vluchten, toen betogers het presidentieel paleis in Colombo bestormden. Na politiek crisisoverleg kondigde de parlementsvoorzitter diezelfde dag aan dat Rajapaksa zou aftreden. Maandag bevestigde de president dat aan premier Ranil Wickremesinghe.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.
32 minuten geledenTBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
13 uur geleden