President Sri Lanka krijgt geen paspoortstempel om land te verlaten
COLOMBO (ANP/AFP) - De president van Sri Lanka, die heeft toegezegd woensdag af te zullen treden, kan het land niet verlaten. De immigratiemedewerkers op het vliegveld weigeren naar de VIP-suite te komen om een stempel in zijn paspoort te zetten en de president weigert door de reguliere immigratiecontrole te gaan.
Als president geniet Gotabaya Rajapaksa immuniteit, maar de kans bestaat dat hij na zijn aftreden wordt opgepakt. Hij zou om die reden nu naar Dubai in de Verenigde Arabische Emiraten willen vliegen. Rajapaksa en zijn vrouw hebben inmiddels vier vluchten naar die stad gemist. De president is momenteel nog de commandant van de strijdkrachten en zou op een marineschip naar India of de Maldiven kunnen reizen, zegt een bron bij het ministerie van Defensie.
De 73-jarige leider moest zaterdag vluchten, toen betogers het presidentieel paleis in Colombo bestormden. Na politiek crisisoverleg kondigde de parlementsvoorzitter diezelfde dag aan dat Rajapaksa zou aftreden. Maandag bevestigde de president dat aan premier Ranil Wickremesinghe.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
14 minuten geledenCAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
49 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
4 uur geleden