Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Sri Lanka dient ontslag in, stap moet rust herstellen

President Sri Lanka dient ontslag in, stap moet rust herstellen

COLOMBO (ANP/BLOOMBERG) - Na maanden van antiregeringsprotesten heeft de inmiddels gevluchte president van Sri Lanka zijn ontslag ingediend. De stap van Gotabaya Rajapaksa zou de rust moeten herstellen, is de hoop in het Aziatische land dat gebukt gaat onder enorme economische problemen.

De president deelde zijn vertrek mee aan het parlement, kort nadat hij donderdag in Singapore was aangekomen. De omstreden politicus was een dag eerder met een militair vliegtuig naar de Malediven gevlucht.

De jongste ontwikkelingen hebben geleid tot een machtsvacuüm op het eiland, terwijl demonstranten blijven aandringen op nieuwe leiders. Zij bestormden en bezetten kantoren en residenties van de president en de premier. Premier Ranil Wickremesinghe, die tot waarnemend president werd benoemd en de noodtoestand uitriep, heeft gezegd met hulp van politie en strijdkrachten de situatie onder controle te brengen. Hij herhaalde dat het parlement op 20 juli een nieuwe president zal kiezen.

Meer uit Buitenland

Betoging voor stadhuis Kopenhagen tegen aanspraak VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn enkele duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen.

19 minuten geleden
Zelensky beveelt snel meer import van elektriciteit

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.

1 uur geleden
Iran: Trump verantwoordelijk voor slachtoffers in Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider, ayatollah Ali Khamenei, noemt de Amerikaanse president Donald Trump een crimineel voor het "veroorzaken van slachtoffers, schade en laster jegens het Iraanse volk" tijdens de protesten in het land. Iran geeft de VS al langer de schuld van het geweld in Iran.

2 uur geleden
Haardonaties stromen binnen voor slachtoffers Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP) - Na de brand in Crans-Montana zamelen kapsalons in Frankrijk en andere Europese landen haar in voor pruiken voor de gewonden, schrijft de Franse zender BFMTV. Op nieuwjaarsnacht brak er brand uit in een café waar veel jongeren waren. Hierbij vielen 40 doden en raakten 116 mensen gewond.

3 uur geleden
Politie-inval bij Oegandese oppositieleider, meldt partij

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is afgesneden van communicatie na een politie-inval in zijn huis, meldt zijn partij NUP. Eerder gingen er geruchten dat hij was ontvoerd door het leger. De partij plaatste vrijdagavond laat op X dat Wine met geweld was meegenomen in een helikopter, maar dat werd even later weer verwijderd.

5 uur geleden
Minimale toename internetverkeer Iran

TEHERAN (ANP) - Er is een minimale toename van het internetverkeer in Iran, meldt internetwaakhond NetBlocks. Al ruim een week is het internet in Iran geblokkeerd, maar NetBlocks meldt in de nacht van vrijdag op zaterdag dat zo'n 2 procent van de Iraniërs toegang tot het internet lijkt te hebben. Dat is meer dan in de afgelopen dagen.

8 uur geleden
Rechter legt inzet ICE-agenten in Minnesota aan banden

MINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.

9 uur geleden