President Sri Lanka dient ontslag in, stap moet rust herstellen
COLOMBO (ANP/BLOOMBERG) - Na maanden van antiregeringsprotesten heeft de inmiddels gevluchte president van Sri Lanka zijn ontslag ingediend. De stap van Gotabaya Rajapaksa zou de rust moeten herstellen, is de hoop in het Aziatische land dat gebukt gaat onder enorme economische problemen.
De president deelde zijn vertrek mee aan het parlement, kort nadat hij donderdag in Singapore was aangekomen. De omstreden politicus was een dag eerder met een militair vliegtuig naar de Malediven gevlucht.
De jongste ontwikkelingen hebben geleid tot een machtsvacuüm op het eiland, terwijl demonstranten blijven aandringen op nieuwe leiders. Zij bestormden en bezetten kantoren en residenties van de president en de premier. Premier Ranil Wickremesinghe, die tot waarnemend president werd benoemd en de noodtoestand uitriep, heeft gezegd met hulp van politie en strijdkrachten de situatie onder controle te brengen. Hij herhaalde dat het parlement op 20 juli een nieuwe president zal kiezen.
Meer uit Buitenland
NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
11 minuten geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
52 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
2 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
9 uur geleden