Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Slowaakse centrale bank opnieuw verdacht van omkoping

President Slowaakse centrale bank opnieuw verdacht van omkoping

BRATISLAVA (ANP/BLOOMBERG) - De president van de centrale bank van Slowakije Peter Kazimir, tevens bestuurder bij de Europese Centrale Bank, wordt in zijn land opnieuw door autoriteiten beschuldigd van omkoping. Dat meldt de Slowaakse krant Denník N.

Een eerdere beschuldiging ontkende Kazimir, maar deze nieuwe aanklacht zou wel met die beschuldiging te maken hebben. De advocaat van Kazimir geeft aan dat zijn cliënt "geen enkele misdaad heeft begaan en dat hij beroep zal aantekenen".

Het Slowaakse openbaar ministerie liet de eerdere aanklacht in juni vallen. Ook toen werd Kazimir verdacht van omkoping, namelijk van het voormalige hoofd van de Slowaakse belastingdienst.

Naar aanleiding van die aanklacht nam de druk op Kazimir om af te treden toe, onder meer van de president van Slowakije Zuzana Caputova. "Als ik Peter Kazimir was, zou ik overwegen ontslag te nemen", berichtte zij destijds op haar Facebook-pagina. Kazimir gaf echter aan niet van plan te zijn om zijn functie neer te leggen.

Meer uit Financieel

Groenlands pensioenfonds overweegt aandelen VS te verkopen

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - Het Groenlandse pensioenfonds overweegt zijn beleggingen in Amerikaanse aandelen te verkopen. Topman Søren Schock Petersen van SISA pension denkt dat het stoppen met de investeringen een symbolisch standpunt zou zijn tegen het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om het Arctische eiland in te lijven.

31 minuten geleden
FNV bezorgd over inzet spoorpersoneel bij militair vervoer

UTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.

1 uur geleden
Merz verwelkomt intrekken nieuwe importheffingen door Trump

DAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.

1 uur geleden
Handel gamebedrijf Ubisoft opgeschort op Franse beurs na koersval

PARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.

1 uur geleden
TenneT kiest energiecentrale Lelystad voor herstel stroomstoring

LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.

2 uur geleden
AEX weer boven 1000 punten na intrekken tariefdreiging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.

3 uur geleden
Franse minister: schrappen heffingen is eerste positieve teken

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.

3 uur geleden