President Slowaakse centrale bank opnieuw verdacht van omkoping
BRATISLAVA (ANP/BLOOMBERG) - De president van de centrale bank van Slowakije Peter Kazimir, tevens bestuurder bij de Europese Centrale Bank, wordt in zijn land opnieuw door autoriteiten beschuldigd van omkoping. Dat meldt de Slowaakse krant Denník N.
Een eerdere beschuldiging ontkende Kazimir, maar deze nieuwe aanklacht zou wel met die beschuldiging te maken hebben. De advocaat van Kazimir geeft aan dat zijn cliënt "geen enkele misdaad heeft begaan en dat hij beroep zal aantekenen".
Het Slowaakse openbaar ministerie liet de eerdere aanklacht in juni vallen. Ook toen werd Kazimir verdacht van omkoping, namelijk van het voormalige hoofd van de Slowaakse belastingdienst.
Naar aanleiding van die aanklacht nam de druk op Kazimir om af te treden toe, onder meer van de president van Slowakije Zuzana Caputova. "Als ik Peter Kazimir was, zou ik overwegen ontslag te nemen", berichtte zij destijds op haar Facebook-pagina. Kazimir gaf echter aan niet van plan te zijn om zijn functie neer te leggen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
2 minuten geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.
15 uur geleden