President Santokhi: Nederland stuurt vaccins voor heel Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Suriname kan rekenen op de komst van voldoende coronavaccins voor de gehele Surinaamse bevolking. Nederland heeft toegezegd ongeveer 700.000 vaccins naar Suriname te sturen, heeft president Chan Santokhi bekendgemaakt tijdens een openbare bijeenkomst in het district Saramacca.
Santokhi riep iedereen op zich zo snel mogelijk te laten vaccineren. "We moeten Covid beheersen, laat u zich vaccineren. Er zijn nu al drie, vier landen die al meer dan 75 procent van hun volk hebben gevaccineerd. Zij hebben de markt en hun economie opengegooid. Ze zijn gegaan naar het nieuwe normaal."
Al begin mei zei minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid tijdens een persconferentie dat hij de bevriende landen Nederland en de VS zou vragen vaccins te doneren. Een formeel antwoord op dit verzoek is er echter nog niet gekomen. Wel heeft demissionair minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid in de Tweede Kamer gezegd dat Nederland een speciale relatie heeft met Suriname en dat hij daarom met Suriname in gesprek zal gaan over het verzoek.
Ook de zegsman van Santokhi kan officieel nog niks bevestigen over de komst van de vaccins. De komende dagen moeten hier nog de nodige gesprekken over worden gevoerd, aldus de woordvoerder.
Van de 650.000 inwoners in Suriname zijn er op dit moment ongeveer 50.000 ingeënt. De president hoopt dat aan het eind van het jaar rond de 75 procent van de bevolking een prik zal hebben gehad.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.
23 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de Europese Commissie nog voor de verkiezingen in Hongarije duidelijker stelling neemt tegen de democratische misstanden in het land. Tineke Strik, namens het parlement speciaal rapporteur over de rechtsstaat in Hongarije, weet van onder meer intimidatie en omkoping van kiezers. Samen met andere partijen stuurde de Europarlementariër van GroenLinks-PvdA vlak voor vertrek naar Hongarije een nieuwe brief met de zorgen hierover aan de Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In veel plaatsen in Iran hebben mensenmenigtes eer betoond aan de 28 februari door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen gedode leider ayatollah Ali Khamenei. Behalve Khamenei stierven in zijn woning in Teheran ook familieleden van hem en hoge militairen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toekomst van keizerspinguïns is "onlosmakelijk verbonden met klimaatbeleid", concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF). Dat de grootste pinguïnsoort ter wereld nu officieel een bedreigde status heeft, benadrukt volgens de natuurorganisatie hoe belangrijk het is dat landen hun CO2-uitstoot snel verminderen: "Het lot van deze magnifieke vogels ligt in onze handen."
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Het dodental van de aanvallen op Libanon van woensdag is volgens de minister van Volksgezondheid Rakan Nassereddine opgelopen tot 203. Er zijn volgens hem ook meer dan duizend mensen gewond geraakt. Reddingswerkers waren ook donderdagochtend nog bezig met het zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen in Beiroet.
2 uur geledenGLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.
3 uur geleden