President Ruto: Kenia beschermen tegen gewelddadige relschoppers
NAIROBI (ANP) - President William Ruto van Kenia heeft dinsdagavond in een toespraak tot het land de rellen naar aanleiding van de belastingverhogingen hard veroordeeld. Tegelijkertijd stak hij een hand uit naar "de jongeren" die in een dialoog met de regering hun onvrede willen uiten. "Het gesprek gaat door", zei hij.
"Gevaarlijke mensen hebben onze natie vandaag ernstige schade toegebracht", aldus Ruto. De president beloofde dat hij erop toe zal zien dat de veiligheid van de mensen wordt gegarandeerd en dat ze "worden beschermd tegen geweld".
In verschillende steden waren mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen de belastingverhogingen, die dinsdag door het parlement werden goedgekeurd. De president moet alleen nog zijn handtekening onder de wet zetten.
Parlementsgebouw
Demonstranten doorbraken barricades die waren opgeworpen om het parlementsgebouw in de hoofdstad Nairobi te beschermen en bestormden het gebouw. Later wist de politie de demonstranten uit het gebouw te verdrijven.
Bij de confrontaties tussen de politie en de demonstranten schoot de politie volgens ooggetuigen meerdere mensen dood. Ook vielen er volgens een hulpverlener zeker vijftig gewonden.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
10 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
1 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
3 uur geleden