Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Ruto: Kenia beschermen tegen gewelddadige relschoppers

President Ruto: Kenia beschermen tegen gewelddadige relschoppers

NAIROBI (ANP) - President William Ruto van Kenia heeft dinsdagavond in een toespraak tot het land de rellen naar aanleiding van de belastingverhogingen hard veroordeeld. Tegelijkertijd stak hij een hand uit naar "de jongeren" die in een dialoog met de regering hun onvrede willen uiten. "Het gesprek gaat door", zei hij.

"Gevaarlijke mensen hebben onze natie vandaag ernstige schade toegebracht", aldus Ruto. De president beloofde dat hij erop toe zal zien dat de veiligheid van de mensen wordt gegarandeerd en dat ze "worden beschermd tegen geweld".

In verschillende steden waren mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen de belastingverhogingen, die dinsdag door het parlement werden goedgekeurd. De president moet alleen nog zijn handtekening onder de wet zetten.

Parlementsgebouw

Demonstranten doorbraken barricades die waren opgeworpen om het parlementsgebouw in de hoofdstad Nairobi te beschermen en bestormden het gebouw. Later wist de politie de demonstranten uit het gebouw te verdrijven.

Bij de confrontaties tussen de politie en de demonstranten schoot de politie volgens ooggetuigen meerdere mensen dood. Ook vielen er volgens een hulpverlener zeker vijftig gewonden.

Meer uit Buitenland

Kremlin noemt inbeslagname tanker door VS in strijd met recht

MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.

23 minuten geleden
Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

3 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

3 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

3 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

4 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

5 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

5 uur geleden