Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Ruto: Kenia beschermen tegen gewelddadige relschoppers

President Ruto: Kenia beschermen tegen gewelddadige relschoppers

NAIROBI (ANP) - President William Ruto van Kenia heeft dinsdagavond in een toespraak tot het land de rellen naar aanleiding van de belastingverhogingen hard veroordeeld. Tegelijkertijd stak hij een hand uit naar "de jongeren" die in een dialoog met de regering hun onvrede willen uiten. "Het gesprek gaat door", zei hij.

"Gevaarlijke mensen hebben onze natie vandaag ernstige schade toegebracht", aldus Ruto. De president beloofde dat hij erop toe zal zien dat de veiligheid van de mensen wordt gegarandeerd en dat ze "worden beschermd tegen geweld".

In verschillende steden waren mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen de belastingverhogingen, die dinsdag door het parlement werden goedgekeurd. De president moet alleen nog zijn handtekening onder de wet zetten.

Parlementsgebouw

Demonstranten doorbraken barricades die waren opgeworpen om het parlementsgebouw in de hoofdstad Nairobi te beschermen en bestormden het gebouw. Later wist de politie de demonstranten uit het gebouw te verdrijven.

Bij de confrontaties tussen de politie en de demonstranten schoot de politie volgens ooggetuigen meerdere mensen dood. Ook vielen er volgens een hulpverlener zeker vijftig gewonden.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef tegen Iran: sancties om onderdrukking mensen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.

7 minuten geleden
Greenpeace bekritiseert Franse uraniumimport uit Rusland

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.

2 uur geleden
Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

2 uur geleden
Rechter blokkeert Trump-beleid jegens vluchtelingen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).

3 uur geleden
Aanhoudend geweervuur en luide explosies in hoofdstad van Niger

NIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.

5 uur geleden
Mexico zet olieleveringen Cuba voort ondanks Trumps dreigement

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.

7 uur geleden
Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

9 uur geleden