President Ruto: Kenia beschermen tegen gewelddadige relschoppers
NAIROBI (ANP) - President William Ruto van Kenia heeft dinsdagavond in een toespraak tot het land de rellen naar aanleiding van de belastingverhogingen hard veroordeeld. Tegelijkertijd stak hij een hand uit naar "de jongeren" die in een dialoog met de regering hun onvrede willen uiten. "Het gesprek gaat door", zei hij.
"Gevaarlijke mensen hebben onze natie vandaag ernstige schade toegebracht", aldus Ruto. De president beloofde dat hij erop toe zal zien dat de veiligheid van de mensen wordt gegarandeerd en dat ze "worden beschermd tegen geweld".
In verschillende steden waren mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen de belastingverhogingen, die dinsdag door het parlement werden goedgekeurd. De president moet alleen nog zijn handtekening onder de wet zetten.
Parlementsgebouw
Demonstranten doorbraken barricades die waren opgeworpen om het parlementsgebouw in de hoofdstad Nairobi te beschermen en bestormden het gebouw. Later wist de politie de demonstranten uit het gebouw te verdrijven.
Bij de confrontaties tussen de politie en de demonstranten schoot de politie volgens ooggetuigen meerdere mensen dood. Ook vielen er volgens een hulpverlener zeker vijftig gewonden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
5 uur geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op forse winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens de jongste prognose van de Japanse publieke omroep NHK behaalt de conservatieve coalitie zeker 310 van de 465 zetels in het Lagerhuis van het parlement. Daarmee is er een machtige tweederdemeerderheid voor de Liberaal-Democratische Partij (LDP) van Takaichi en de veel kleinere Japanse Innovatiepartij.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
9 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
10 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
13 uur geleden