
President Ramaphosa noemt ontmoeting met Trump geslaagd
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft over zijn ontmoeting met zijn ambtgenoot Donald Trump gezegd dat alles goed is verlopen. Hij vindt de ontmoeting geslaagd en wil zich richten op zaken in het belang van zijn land tijdens het bezoek aan de VS.
Trump ontving Ramaphosa in het Witte Huis en liet daarbij oude beelden vertonen van onder meer de extreemlinkse Zuid-Afrikaanse politicus Julius Malema die zingt: "Kill the Boer, kill the farmer" en "we snijden de kelen van de witten door en schieten om te doden". Ook ex-president Jacob Zuma kwam zingend in beeld met de dreiging dat "witte mensen door machinegeweren kunnen worden gedood".
Trump en zijn in Zuid-Afrika geboren adviseur Elon Musk beschuldigen Zuid-Afrikaanse machthebbers er geregeld van de witte bevolking te willen uitroeien. Ramaphosa bestrijdt dat en bleef kalm. Hij zei ook schertsend dat hij Trump helaas geen vliegtuig cadeau kan doen. Trump kreeg onlangs een vliegtuig van Qatar.
Armoede en criminaliteit
Ramaphosa wees erop dat zijn land arm is en dat waar armoede heerst veel criminaliteit is. In Zuid-Afrika worden gemiddeld circa 75 moorden per dag gepleegd. Verreweg de meeste slachtoffers zijn jong en zwart. Boerenorganisaties schatten het aantal moorden op boerenbedrijven op vijftig per jaar en het gaat daarbij om slachtoffers van verschillende bevolkingsgroepen.
Ramaphosa beklemtoonde na afloop van zijn ontmoeting met Trump dat hij "heel goede gesprekken" had over een reeks bilaterale vraagstukken. Zo spraken ze volgens hem over de invoerrechten van Trump, Amerikaanse investeringen en de komende top van de G20 in Zuid-Afrika. Ramaphosa verwacht dat Trump komt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaal-rechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft NAVO-landen een brief geschreven waarin hij zegt dat ze eerst moeten stoppen met olie uit Rusland te importeren en zelf met strenge sancties moeten komen, voordat de VS overgaan tot meer sancties tegen Rusland.
2 uur geledenTIRANA (ANP/DPA) - De aankondiging van de regering in Albanië om een computerprogramma als 'AI-minister' op te nemen in het nieuwe kabinet leidt tot kritiek van de oppositie in het land. Volgens de leider van de conservatieve Democratische Partij kan het helemaal niet.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger stelt dat al meer dan een kwart miljoen mensen uit de stad Gaza zijn weggetrokken in de afgelopen weken. Gaza is de grootste stad van de Gazastrook en nog dichter bevolkt dan de rest van het Palestijnse gebied. Volgens een legerwoordvoerder vertrekken de mensen voor hun eigen veiligheid. Er zouden voor de Israëlische beslissing de stad in te nemen ongeveer een miljoen mensen hebben verbleven.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Paramount, een van de grote filmstudio's in Hollywood, heeft in een verklaring expliciet afstand genomen van een oproep van bijna 4000 sterren om niet meer samen te werken met Israëlische filminstellingen. Volgens Variety beklemtoont Paramount "te geloven in de kracht van verhalen vertellen en mensen te verbinden."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De getuigenissen van internationale artsen die hebben gewerkt in de Gazastrook wijzen erop dat Israëlische militairen mogelijk bewust op Palestijnse kinderen hebben geschoten, schrijft de Volkskrant. De krant sprak met vijftien artsen die gezamenlijk zeker 114 kinderen van 15 jaar en jonger zagen die alleen een schotwond in hun hoofd of borst hadden, "een belangrijke aanwijzing dat er gericht op de kinderen is geschoten". Gericht schieten op kinderen is een oorlogsmisdaad.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Voor de kust van schiereiland Kamtsjatka, in het uiterste oosten van Rusland, heeft zaterdag opnieuw een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een kracht van 7.4. Eind juli werd het gebied getroffen door een aardbeving met een kracht van 8.8.
8 uur geleden