Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Ramaphosa noemt ontmoeting met Trump geslaagd

President Ramaphosa noemt ontmoeting met Trump geslaagd

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft over zijn ontmoeting met zijn ambtgenoot Donald Trump gezegd dat alles goed is verlopen. Hij vindt de ontmoeting geslaagd en wil zich richten op zaken in het belang van zijn land tijdens het bezoek aan de VS.

Trump ontving Ramaphosa in het Witte Huis en liet daarbij oude beelden vertonen van onder meer de extreemlinkse Zuid-Afrikaanse politicus Julius Malema die zingt: "Kill the Boer, kill the farmer" en "we snijden de kelen van de witten door en schieten om te doden". Ook ex-president Jacob Zuma kwam zingend in beeld met de dreiging dat "witte mensen door machinegeweren kunnen worden gedood".

Trump en zijn in Zuid-Afrika geboren adviseur Elon Musk beschuldigen Zuid-Afrikaanse machthebbers er geregeld van de witte bevolking te willen uitroeien. Ramaphosa bestrijdt dat en bleef kalm. Hij zei ook schertsend dat hij Trump helaas geen vliegtuig cadeau kan doen. Trump kreeg onlangs een vliegtuig van Qatar.

Armoede en criminaliteit

Ramaphosa wees erop dat zijn land arm is en dat waar armoede heerst veel criminaliteit is. In Zuid-Afrika worden gemiddeld circa 75 moorden per dag gepleegd. Verreweg de meeste slachtoffers zijn jong en zwart. Boerenorganisaties schatten het aantal moorden op boerenbedrijven op vijftig per jaar en het gaat daarbij om slachtoffers van verschillende bevolkingsgroepen.

Ramaphosa beklemtoonde na afloop van zijn ontmoeting met Trump dat hij "heel goede gesprekken" had over een reeks bilaterale vraagstukken. Zo spraken ze volgens hem over de invoerrechten van Trump, Amerikaanse investeringen en de komende top van de G20 in Zuid-Afrika. Ramaphosa verwacht dat Trump komt.

Meer uit Buitenland

Ruim 3000 ontheemden na Israëlische operatie in Palestijns Hebron

HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
Coalitiegesprekken in Zweden opnieuw mislukt

STOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.

1 uur geleden
Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

2 uur geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

2 uur geleden
Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

4 uur geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

5 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

6 uur geleden