Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Poetin spreekt met Hongaarse premier Orban 'over vrede'

President Poetin spreekt met Hongaarse premier Orban 'over vrede'

MOSKOU/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is in Moskou in gesprek gegaan over de oorlog in Oekraïne met de Hongaarse premier Viktor Orbán. Orbán is vrijdag voor een bezoek aan Moskou aangekomen. Hij zei voorafgaande aan de reis dat hij "naar plaatsen gaat waar een dreiging van oorlog bestaat of een oorlog is die negatieve consequenties heeft voor Hongarije en voor Europa".

Orbán zegt dat hij op een vredesmissie is en dat "we een belangrijk instrument zijn om de eerste stappen naar vrede te zetten". Orbán bracht dinsdag een bezoek aan Kyiv en vroeg daar president Volodymyr Zelensky een wapenstilstand te overwegen. Volgens meldingen uit het Kremlin "onderhandelen" Orbán en Poetin over vredesplannen, zowel een Russisch vredesvoorstel als een voorstel dat de Hongaarse premier heeft meegebracht.

Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft laten weten dat het bezoek van Orbán aan Poetin niet is gecoördineerd met Kyiv en ook geen enkel akkoord kreeg van de Oekraïense regering. Die dringt er op aan geen gesprekken over Oekraïne te houden zonder dat het land daar zelf bij betrokken is.

Maandag nam Hongarije het roulerende voorzitterschap van de Europese Unie voor een half jaar op zich. De buitenlandcoördinator van de EU, Josep Borrell, heeft vrijdag beklemtoond dat het bezoek van Orbán aan Moskou niets te maken heeft met het beleid van de EU, enkel met de relaties tussen Boedapest en Moskou. Hongarije voert veel aardgas uit Rusland in en heeft zich meermaals uitgesproken tegen Europese sancties tegen Rusland en tegen militaire hulp aan Oekraïne.

Meer uit Buitenland

UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

8 minuten geleden
Israël en Libanon houden zeldzaam direct overleg in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.

1 uur geleden
Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

1 uur geleden
Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

2 uur geleden
Italië schort defensieovereenkomst met Israël op

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.

2 uur geleden
Trump 'geschokt' door opstelling Meloni in oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.

2 uur geleden
Cel voor Turkse oud-oppositieleider om belediging Erdogan

MERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.

3 uur geleden