Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Poetin spreekt met Hongaarse premier Orban 'over vrede'

President Poetin spreekt met Hongaarse premier Orban 'over vrede'

MOSKOU/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is in Moskou in gesprek gegaan over de oorlog in Oekraïne met de Hongaarse premier Viktor Orbán. Orbán is vrijdag voor een bezoek aan Moskou aangekomen. Hij zei voorafgaande aan de reis dat hij "naar plaatsen gaat waar een dreiging van oorlog bestaat of een oorlog is die negatieve consequenties heeft voor Hongarije en voor Europa".

Orbán zegt dat hij op een vredesmissie is en dat "we een belangrijk instrument zijn om de eerste stappen naar vrede te zetten". Orbán bracht dinsdag een bezoek aan Kyiv en vroeg daar president Volodymyr Zelensky een wapenstilstand te overwegen. Volgens meldingen uit het Kremlin "onderhandelen" Orbán en Poetin over vredesplannen, zowel een Russisch vredesvoorstel als een voorstel dat de Hongaarse premier heeft meegebracht.

Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft laten weten dat het bezoek van Orbán aan Poetin niet is gecoördineerd met Kyiv en ook geen enkel akkoord kreeg van de Oekraïense regering. Die dringt er op aan geen gesprekken over Oekraïne te houden zonder dat het land daar zelf bij betrokken is.

Maandag nam Hongarije het roulerende voorzitterschap van de Europese Unie voor een half jaar op zich. De buitenlandcoördinator van de EU, Josep Borrell, heeft vrijdag beklemtoond dat het bezoek van Orbán aan Moskou niets te maken heeft met het beleid van de EU, enkel met de relaties tussen Boedapest en Moskou. Hongarije voert veel aardgas uit Rusland in en heeft zich meermaals uitgesproken tegen Europese sancties tegen Rusland en tegen militaire hulp aan Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

1 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

2 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

3 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

3 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

3 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

4 uur geleden
Roemenië wil sluiting Russisch consulaat na drone-incident

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.

4 uur geleden