Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Oekraïne zegt dat Rusland ooit deal moet sluiten

President Oekraïne zegt dat Rusland ooit deal moet sluiten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft gezegd dat Rusland vroeg of laat naar de onderhandelingstafel moet komen om de strijd in Oekraïne te beëindigen. Hij zei dat de strijdkrachten al het mogelijke doen om het land te verdedigen. Volgens Oekraïense zegslieden staan Russische troepen op 30 kilometer van de hoofdstad Kiev waar vaak luchtalarm gegeven wordt. De stad vreest raketaanvallen.

Zelenski zei dat zijn land er alleen voor staat en dat hij niemand heeft gezien die met Oekraïne mee komt vechten. Hij heeft de Oost-Europese NAVO-lidstaten, zoals Polen, gevraagd om militaire bijstand. Ook bedankte hij elk land dat Oekraïne nu al bijstaat met daden en niet alleen met woorden. De president beschuldigt Rusland er ook van burgerdoelen te treffen.

President Vladimir Poetin heeft eerder gezegd dat hij geen stukken van Oekraïne wil bezetten en geen burgerdoelen bestookt. Het gaat volgens Moskou om een militaire operatie gericht tegen militaire doelen. Troepen zijn niet van plan steden binnen te trekken volgens het ministerie van defensie, maar daar kunnen wel gericht militaire doelen worden aangevallen bijvoorbeeld met raketten. Er zijn volgens Moskou tot dusver 83 militaire faciliteiten verwoest in de operatie die vroeg op donderdag begon.

Meer uit Buitenland

VN roepen op tot onmiddellijke vrijlating flotilla-arrestanten

NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.

36 minuten geleden
Politie Londen zet speciaal team op voor bescherming Joden

LONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.

38 minuten geleden
Kyiv: Rusland heeft staakt-het-vuren geschonden

KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.

2 uur geleden
Pyongyang spreekt in nieuwe grondwet niet langer van één Korea

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.

2 uur geleden
Rubio en Russische collega Lavrov voeren 'constructief gesprek'

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.

4 uur geleden
Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

7 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

9 uur geleden