President Oekraïne sprak formeel in pauze tot Zwitsers parlement
BERN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het Zwitserse parlement via een videoverbinding toegesproken. Het was voor het eerst dat een buitenlandse leider via een videoverbinding een speech heeft gericht tot de Zwitserse Tweede Kamer, de Nationale Raad. De toespraak is niet onomstreden in het land dat zich neutraal voelt en graag afzijdig houdt van internationale conflicten.
Zelensky stond formeel niet op de agenda, maar sprak tijdens de middagpauze. Zijn toespraak is ook niet in de notulen van het parlement vastgelegd, melden Zwitserse media. De publieke tribune was gesloten tijdens de toespraak van het Oekraïense staatshoofd. De Zwitserse Volkspartij (SVP) had eerder aangekondigd niet naar Zelensky te komen luisteren. De partij heeft 55 van de 200 zetels van de Nationale Raad in handen.
Zelensky dankte "lief Zwitserland" dat het niet onverschillig is gebleven in "de gruwelijke oorlog die op onze grond wordt gevoerd". "Mijn lieve Zwitserse volk, wat is de ziel van de waarden die we delen? Dat is de vrede," aldus Zelensky.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
1 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
1 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
9 uur geleden