President Oekraïne in VS-parlement: denk aan 11 september 2001
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft het Amerikaanse parlement herinnerd aan de terreuraanvallen van 11 september 2001 op de Verenigde Staten. Hij wilde daarmee zijn eis voor meer militaire steun kracht bijzetten, na de bloedige Russische invasie in Oekraïne drie weken geleden.
Via een onlineverbinding vanuit de belaagde Oekraïense hoofdstad Kiev sprak de president het Congres toe. Zelenski wees ook op de Japanse verrassingsaanval op de Amerikaanse marinebasis Pearl Harbor eind 1941. Door die klap raakten de Verenigde Staten betrokken bij de Tweede Wereldoorlog. Zelenski herhaalde zijn eis dat er een vliegverbod boven Oekraïne moet komen zodat de Russen niet vanuit de lucht kunnen aanvallen. "Rusland veranderde de Oekraïense lucht in een bron des doods voor duizenden mensen."
Zelenski werd met een staande ovatie begroet. Hij sprak eerder al tegen onder meer het Europese, het Britse en het Canadese parlement.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
7 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
7 uur geleden