President Oekraïne hersteld van corona na ziekenhuisopname
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski is maandag weer aan het werk gegaan nadat hij twee weken geleden positief was getest op het coronavirus. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis waar hij goed kon worden geïsoleerd.
Hij is nu "eindelijk" negatief getest, meldt de 42-jarige politicus op Facebook. De president had slechts lichte ziekteverschijnselen. "Het wordt een drukke dag, maar ik ben zo opgetogen dat ik weer normaal aan het werk kan", aldus de voormalige komiek.
De Oekraïense autoriteiten doen verwoede pogingen om verspreiding van het virus af te remmen. De regering besloot eerder dat niet-essentiële bedrijven in het weekend de deuren moeten sluiten, maar erkende later dat een volledige lockdown beter was geweest. Dat zou de Oekraïense economie echter te veel schade berokkenen.
Zelenski wees zijn landgenoten erop dat mondkapjes, voldoende beweging en afstand houden verplicht zijn "om ons hoop te geven". In het land van 40 miljoen inwoners zijn meer dan 11.000 mensen overleden aan Covid-19.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in Washington heeft maandag een streep gezet door een besluit van de regering-Trump om Haïtianen in de VS hun beschermde status te ontnemen. Die beslissing zorgt ervoor dat ruim 350.000 Haïtianen in de VS in het land kunnen blijven wonen en werken.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, krijgen alle agenten die bij dat ministerie werken in Minneapolis met onmiddellijke ingang bodycams. Zodra er financiering beschikbaar is, zal het bodycam-programma worden uitgebreid naar het hele land, aldus Noem op X. Volgens president Donald Trump zijn de bodycams "over het algemeen goed" voor wetshandhaving, omdat mensen "niet kunnen liegen over wat er gebeurt".
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
8 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
11 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
13 uur geleden