President Oekraïne hersteld van corona na ziekenhuisopname
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski is maandag weer aan het werk gegaan nadat hij twee weken geleden positief was getest op het coronavirus. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis waar hij goed kon worden geïsoleerd.
Hij is nu "eindelijk" negatief getest, meldt de 42-jarige politicus op Facebook. De president had slechts lichte ziekteverschijnselen. "Het wordt een drukke dag, maar ik ben zo opgetogen dat ik weer normaal aan het werk kan", aldus de voormalige komiek.
De Oekraïense autoriteiten doen verwoede pogingen om verspreiding van het virus af te remmen. De regering besloot eerder dat niet-essentiële bedrijven in het weekend de deuren moeten sluiten, maar erkende later dat een volledige lockdown beter was geweest. Dat zou de Oekraïense economie echter te veel schade berokkenen.
Zelenski wees zijn landgenoten erop dat mondkapjes, voldoende beweging en afstand houden verplicht zijn "om ons hoop te geven". In het land van 40 miljoen inwoners zijn meer dan 11.000 mensen overleden aan Covid-19.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
1 uur geledenDEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tegen de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is opnieuw een motie van wantrouwen ingediend. De uiterst rechtse fractie Patriotten voor Europa diende de motie donderdag in vanwege haar rol rond het vrijhandelsakkoord van de EU met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay.
2 uur geleden