President Oekraïne hersteld van corona na ziekenhuisopname
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski is maandag weer aan het werk gegaan nadat hij twee weken geleden positief was getest op het coronavirus. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis waar hij goed kon worden geïsoleerd.
Hij is nu "eindelijk" negatief getest, meldt de 42-jarige politicus op Facebook. De president had slechts lichte ziekteverschijnselen. "Het wordt een drukke dag, maar ik ben zo opgetogen dat ik weer normaal aan het werk kan", aldus de voormalige komiek.
De Oekraïense autoriteiten doen verwoede pogingen om verspreiding van het virus af te remmen. De regering besloot eerder dat niet-essentiële bedrijven in het weekend de deuren moeten sluiten, maar erkende later dat een volledige lockdown beter was geweest. Dat zou de Oekraïense economie echter te veel schade berokkenen.
Zelenski wees zijn landgenoten erop dat mondkapjes, voldoende beweging en afstand houden verplicht zijn "om ons hoop te geven". In het land van 40 miljoen inwoners zijn meer dan 11.000 mensen overleden aan Covid-19.
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
57 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
2 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
9 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
10 uur geleden