President Oekraïne hersteld van corona na ziekenhuisopname
KIEV (ANP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski is maandag weer aan het werk gegaan nadat hij twee weken geleden positief was getest op het coronavirus. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis waar hij goed kon worden geïsoleerd.
Hij is nu "eindelijk" negatief getest, meldt de 42-jarige politicus op Facebook. De president had slechts lichte ziekteverschijnselen. "Het wordt een drukke dag, maar ik ben zo opgetogen dat ik weer normaal aan het werk kan", aldus de voormalige komiek.
De Oekraïense autoriteiten doen verwoede pogingen om verspreiding van het virus af te remmen. De regering besloot eerder dat niet-essentiële bedrijven in het weekend de deuren moeten sluiten, maar erkende later dat een volledige lockdown beter was geweest. Dat zou de Oekraïense economie echter te veel schade berokkenen.
Zelenski wees zijn landgenoten erop dat mondkapjes, voldoende beweging en afstand houden verplicht zijn "om ons hoop te geven". In het land van 40 miljoen inwoners zijn meer dan 11.000 mensen overleden aan Covid-19.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
6 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
16 uur geleden