President Mozambique geïnstalleerd na fel omstreden verkiezingen
MAPUTO (ANP/AFP) - De 48-jarige Daniel Chapo is geïnstalleerd als de nieuwe president van Mozambique. Hij is van de partij en het partijapparaat die het land al vijftig jaar regeren, de Frelimo. De oppositie stelt dat verkiezingen in oktober frauduleus zijn verlopen en hij niet gewonnen heeft. In het land zijn ernstige onlusten geweest naar aanleiding van de omstreden verkiezingsuitslagen en daarbij zijn naar schatting driehonderd mensen omgekomen.
Chapo heeft woensdag tot verzoening en eenheid opgeroepen. Het land van rond de 35 miljoen inwoners is ongeveer twintig keer groter dan ons land en is rijk aan delfstoffen. Maar er heerst bittere armoede onder het grootste deel van de bevolking. Er zijn grote gasvoorraden, maar de exploitatie wordt al jaren gehinderd door jihadisten in het noorden van Mozambique.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
42 minuten geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
47 minuten geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
3 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
11 uur geleden