President Mexico wil dodental niet vergelijken met andere landen
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Andres Manuel Lopez Obrador vindt een vergelijking van het aantal coronadoden in zijn land met dat van Frankrijk en Spanje niet op zijn plaats. Mexico telt tot dusver 30.639 sterfgevallen en heeft 256.848 geregistreerde besmettingen. Woensdag ging het land Spanje voorbij op de lijst van landen met de meeste coronadoden en zaterdag nam het plek vijf over van Frankrijk.
"De bevolking van Spanje en Frankrijk is kleiner dan die van Mexico", zei Lopez Obrador in een video op YouTube. "Voor iedere dode in ons land, zijn drie mensen overleden in Spanje. We kunnen dit niet vergelijken", aldus de president die nieuwsmedia bekritiseerde die de vergelijking wel maken. Mexico telt 127 miljoen inwoners, Spanje 47 miljoen en Frankrijk 67 miljoen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.
49 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"
2 uur geleden