Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Mexico: VS stellen heffingen met een maand uit

President Mexico: VS stellen heffingen met een maand uit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ermee ingestemd om de invoering van tarieven op Mexicaanse goederen een maand uit te stellen. Dat verklaarde de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag, na gesprekken met de Amerikaanse president Donald Trump.

De landen hebben onder meer afgesproken dat Mexico 10.000 soldaten gaat inzetten langs de grens met de Verenigde Staten om drugshandel te bestrijden.

Op zijn socialemediakanaal Truth Social heeft Trump ook bevestigd dat de importheffingen met een maand zijn gepauzeerd. In die tijd zal er onderhandeld worden tussen de landen, schrijft hij. Het doel is om tot een deal te komen.

Importheffing

Zaterdag kondigde Trump forse tarieven aan op een reeks importproducten. Het ging om een importheffing van 25 procent op producten uit Mexico en Canada. Ook China krijgt te maken met een extra importheffing van 10 procent, bovenop de eerdere heffingen voor dat land.

De pauze op de importtarieven geldt alleen voor Mexico, niet voor Canada of China, meldt nieuwssite Politico op basis van een bevestiging van het Witte Huis.

De aankondiging kwam enkele uren voordat de heffingen van kracht zouden worden. Trump zei dat hij maandag ook met de Canadese premier Justin Trudeau heeft gesproken en om 21.00 uur Nederlandse tijd opnieuw met hem spreekt. Het Witte Huis meldde echter dat de onderhandelingen daar niet zo goed verliepen.

Dreigementen

De Amerikaanse regering verklaarde eerder dat de heffingen zijn ingesteld om de "nationale noodsituatie" aan te pakken die verband houdt met de instroom van fentanyl, andere drugs en vreemdelingen in de VS. Die zaken hebben "ingrijpende gevolgen voor onze natie, brengen levens in gevaar en leggen een zware druk op de gezondheidszorg, openbare diensten en gemeenschappen", zei Trump.

Trump heeft ook gedreigd met importheffingen voor de Europese Unie. Het handelsblok is "zeer snel" als volgende aan de beurt, zei hij zondag. Volgens de Amerikaanse president profiteert de EU van de VS. "Ze nemen noch onze auto's, noch onze agrarische producten, bijna niks, en wij nemen alles, miljoenen auto's, enorme hoeveelheden landbouwproducten", zei hij tegen journalisten.

Meer uit Financieel

ING verwacht renteverhoging ECB na stijgende inflatie eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.

9 minuten geleden
Tata Steel breekt met Donald Pols na informatie over verleden

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd voor duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.

11 minuten geleden
Ben & Jerry's-oprichter wil meer openheid van Booking over Israël

AMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.

23 minuten geleden
Toyota en Suzuki leggen autofabrieken Japan stil om orkaan

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.

33 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 3,2 procent door Iranoorlog

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

1 uur geleden
Hoogste rechter schrapt Nederlandse sjoemeldieselboete Volkswagen

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.

1 uur geleden
Netbeheerders beloven ACM meer actie tegen overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.

1 uur geleden