President Mexico: VS stellen heffingen met een maand uit
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ermee ingestemd om de invoering van tarieven op Mexicaanse goederen een maand uit te stellen. Dat verklaarde de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag, na gesprekken met de Amerikaanse president Donald Trump.
De landen hebben onder meer afgesproken dat Mexico 10.000 soldaten gaat inzetten langs de grens met de Verenigde Staten om drugshandel te bestrijden.
Op zijn socialemediakanaal Truth Social heeft Trump ook bevestigd dat de importheffingen met een maand zijn gepauzeerd. In die tijd zal er onderhandeld worden tussen de landen, schrijft hij. Het doel is om tot een deal te komen.
Importheffing
Zaterdag kondigde Trump forse tarieven aan op een reeks importproducten. Het ging om een importheffing van 25 procent op producten uit Mexico en Canada. Ook China krijgt te maken met een extra importheffing van 10 procent, bovenop de eerdere heffingen voor dat land.
De pauze op de importtarieven geldt alleen voor Mexico, niet voor Canada of China, meldt nieuwssite Politico op basis van een bevestiging van het Witte Huis.
De aankondiging kwam enkele uren voordat de heffingen van kracht zouden worden. Trump zei dat hij maandag ook met de Canadese premier Justin Trudeau heeft gesproken en om 21.00 uur Nederlandse tijd opnieuw met hem spreekt. Het Witte Huis meldde echter dat de onderhandelingen daar niet zo goed verliepen.
Dreigementen
De Amerikaanse regering verklaarde eerder dat de heffingen zijn ingesteld om de "nationale noodsituatie" aan te pakken die verband houdt met de instroom van fentanyl, andere drugs en vreemdelingen in de VS. Die zaken hebben "ingrijpende gevolgen voor onze natie, brengen levens in gevaar en leggen een zware druk op de gezondheidszorg, openbare diensten en gemeenschappen", zei Trump.
Trump heeft ook gedreigd met importheffingen voor de Europese Unie. Het handelsblok is "zeer snel" als volgende aan de beurt, zei hij zondag. Volgens de Amerikaanse president profiteert de EU van de VS. "Ze nemen noch onze auto's, noch onze agrarische producten, bijna niks, en wij nemen alles, miljoenen auto's, enorme hoeveelheden landbouwproducten", zei hij tegen journalisten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
8 uur geleden