President Mexico: VS stellen heffingen met een maand uit
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ermee ingestemd om de invoering van tarieven op Mexicaanse goederen een maand uit te stellen. Dat verklaarde de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag, na gesprekken met de Amerikaanse president Donald Trump.
De landen hebben onder meer afgesproken dat Mexico 10.000 soldaten gaat inzetten langs de grens met de Verenigde Staten om drugshandel te bestrijden.
Op zijn socialemediakanaal Truth Social heeft Trump ook bevestigd dat de importheffingen met een maand zijn gepauzeerd. In die tijd zal er onderhandeld worden tussen de landen, schrijft hij. Het doel is om tot een deal te komen.
Importheffing
Zaterdag kondigde Trump forse tarieven aan op een reeks importproducten. Het ging om een importheffing van 25 procent op producten uit Mexico en Canada. Ook China krijgt te maken met een extra importheffing van 10 procent, bovenop de eerdere heffingen voor dat land.
De pauze op de importtarieven geldt alleen voor Mexico, niet voor Canada of China, meldt nieuwssite Politico op basis van een bevestiging van het Witte Huis.
De aankondiging kwam enkele uren voordat de heffingen van kracht zouden worden. Trump zei dat hij maandag ook met de Canadese premier Justin Trudeau heeft gesproken en om 21.00 uur Nederlandse tijd opnieuw met hem spreekt. Het Witte Huis meldde echter dat de onderhandelingen daar niet zo goed verliepen.
Dreigementen
De Amerikaanse regering verklaarde eerder dat de heffingen zijn ingesteld om de "nationale noodsituatie" aan te pakken die verband houdt met de instroom van fentanyl, andere drugs en vreemdelingen in de VS. Die zaken hebben "ingrijpende gevolgen voor onze natie, brengen levens in gevaar en leggen een zware druk op de gezondheidszorg, openbare diensten en gemeenschappen", zei Trump.
Trump heeft ook gedreigd met importheffingen voor de Europese Unie. Het handelsblok is "zeer snel" als volgende aan de beurt, zei hij zondag. Volgens de Amerikaanse president profiteert de EU van de VS. "Ze nemen noch onze auto's, noch onze agrarische producten, bijna niks, en wij nemen alles, miljoenen auto's, enorme hoeveelheden landbouwproducten", zei hij tegen journalisten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
5 uur geleden