Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Mexico: VS stellen heffingen met een maand uit

President Mexico: VS stellen heffingen met een maand uit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ermee ingestemd om de invoering van tarieven op Mexicaanse goederen een maand uit te stellen. Dat verklaarde de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag, na gesprekken met de Amerikaanse president Donald Trump.

De landen hebben onder meer afgesproken dat Mexico 10.000 soldaten gaat inzetten langs de grens met de Verenigde Staten om drugshandel te bestrijden.

Op zijn socialemediakanaal Truth Social heeft Trump ook bevestigd dat de importheffingen met een maand zijn gepauzeerd. In die tijd zal er onderhandeld worden tussen de landen, schrijft hij. Het doel is om tot een deal te komen.

Importheffing

Zaterdag kondigde Trump forse tarieven aan op een reeks importproducten. Het ging om een importheffing van 25 procent op producten uit Mexico en Canada. Ook China krijgt te maken met een extra importheffing van 10 procent, bovenop de eerdere heffingen voor dat land.

De pauze op de importtarieven geldt alleen voor Mexico, niet voor Canada of China, meldt nieuwssite Politico op basis van een bevestiging van het Witte Huis.

De aankondiging kwam enkele uren voordat de heffingen van kracht zouden worden. Trump zei dat hij maandag ook met de Canadese premier Justin Trudeau heeft gesproken en om 21.00 uur Nederlandse tijd opnieuw met hem spreekt. Het Witte Huis meldde echter dat de onderhandelingen daar niet zo goed verliepen.

Dreigementen

De Amerikaanse regering verklaarde eerder dat de heffingen zijn ingesteld om de "nationale noodsituatie" aan te pakken die verband houdt met de instroom van fentanyl, andere drugs en vreemdelingen in de VS. Die zaken hebben "ingrijpende gevolgen voor onze natie, brengen levens in gevaar en leggen een zware druk op de gezondheidszorg, openbare diensten en gemeenschappen", zei Trump.

Trump heeft ook gedreigd met importheffingen voor de Europese Unie. Het handelsblok is "zeer snel" als volgende aan de beurt, zei hij zondag. Volgens de Amerikaanse president profiteert de EU van de VS. "Ze nemen noch onze auto's, noch onze agrarische producten, bijna niks, en wij nemen alles, miljoenen auto's, enorme hoeveelheden landbouwproducten", zei hij tegen journalisten.

Meer uit Financieel

IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

11 minuten geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

1 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

2 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

5 uur geleden
ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

23 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

1 dag geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

1 dag geleden