Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Mexico: VS stellen heffingen met een maand uit

President Mexico: VS stellen heffingen met een maand uit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ermee ingestemd om de invoering van tarieven op Mexicaanse goederen een maand uit te stellen. Dat verklaarde de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag, na gesprekken met de Amerikaanse president Donald Trump.

De landen hebben onder meer afgesproken dat Mexico 10.000 soldaten gaat inzetten langs de grens met de Verenigde Staten om drugshandel te bestrijden.

Op zijn socialemediakanaal Truth Social heeft Trump ook bevestigd dat de importheffingen met een maand zijn gepauzeerd. In die tijd zal er onderhandeld worden tussen de landen, schrijft hij. Het doel is om tot een deal te komen.

Importheffing

Zaterdag kondigde Trump forse tarieven aan op een reeks importproducten. Het ging om een importheffing van 25 procent op producten uit Mexico en Canada. Ook China krijgt te maken met een extra importheffing van 10 procent, bovenop de eerdere heffingen voor dat land.

De pauze op de importtarieven geldt alleen voor Mexico, niet voor Canada of China, meldt nieuwssite Politico op basis van een bevestiging van het Witte Huis.

De aankondiging kwam enkele uren voordat de heffingen van kracht zouden worden. Trump zei dat hij maandag ook met de Canadese premier Justin Trudeau heeft gesproken en om 21.00 uur Nederlandse tijd opnieuw met hem spreekt. Het Witte Huis meldde echter dat de onderhandelingen daar niet zo goed verliepen.

Dreigementen

De Amerikaanse regering verklaarde eerder dat de heffingen zijn ingesteld om de "nationale noodsituatie" aan te pakken die verband houdt met de instroom van fentanyl, andere drugs en vreemdelingen in de VS. Die zaken hebben "ingrijpende gevolgen voor onze natie, brengen levens in gevaar en leggen een zware druk op de gezondheidszorg, openbare diensten en gemeenschappen", zei Trump.

Trump heeft ook gedreigd met importheffingen voor de Europese Unie. Het handelsblok is "zeer snel" als volgende aan de beurt, zei hij zondag. Volgens de Amerikaanse president profiteert de EU van de VS. "Ze nemen noch onze auto's, noch onze agrarische producten, bijna niks, en wij nemen alles, miljoenen auto's, enorme hoeveelheden landbouwproducten", zei hij tegen journalisten.

Meer uit Financieel

Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

5 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

5 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

8 uur geleden
Eigenaar Pornhub beperkt toegang tot websites in VK

LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.

8 uur geleden
TikTok schikt in rechtszaak over verslavingsgevoeligheid jongeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.

9 uur geleden
Europese beurzen hoger na historisch handelsakkoord EU-India

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.

10 uur geleden
CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

10 uur geleden