Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Macron wil voor tweede termijn gaan

President Macron wil voor tweede termijn gaan

PARIJS (ANP/AFP) - Emmanuel Macron wil zich kandideren voor een tweede termijn als president van Frankrijk, zoals alom van hem wordt verwacht. De 44-jarige centrumrechtse politicus, sinds mei 2017 staatshoofd, zegt in een gesprek met de krant Le Parisien echter dat hij nog geen definitief besluit heeft genomen. Hij kijkt de toestand rond corona en persoonlijke en politieke omstandigheden nog even aan.

Als hij de stap zoals verwacht gaat zetten, neemt Macron het op tegen Valérie Pécresse van de republikeinen, maar kanonnen van uiterst rechts hebben wellicht meer vuurkracht. Marine Le Pen van Rassemblement National en Éric Zemmour van Reconquête (Herovering), die is veroordeeld voor het aanzetten tot rassenhaat, ambiëren het hoogste ambt ook. De Fransen gaan in april naar de stembus voor presidentsverkiezingen.

Macron zei in het vraaggesprek dat de regering ondanks het toenemende aantal coronabesmettingen vooralsnog geen nieuwe maatregelen neemt. Het land registreerde het laatste etmaal 271.686 besmettingen. Het Franse parlement stemt binnenkort naar verwachting in met een wet die een vaccinatiebewijs vanaf halverwege januari verplicht voor restaurant- en cafébezoek, evenementen en het openbaar vervoer over langere afstanden. Macron zegt ongevaccineerden "te willen pesten door hun toegang tot activiteiten in het sociale leven zo veel mogelijk te beperken. Dat is de strategie."

Meer uit Buitenland

Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

2 minuten geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

54 minuten geleden
Dodental rond protesten Iran overstijgt 200, melden activisten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

1 uur geleden
Trump raadt Cuba aan deal te sluiten voordat het te laat is

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.

1 uur geleden
Omstreden alientheoreticus Erich von Däniken (90) overleden

UNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.

1 uur geleden
Berlijn noemt aantijgingen Amerikaanse minister Kennedy fout

WASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.

3 uur geleden
Oud-VS-ambassadeur VK biedt slachtoffers Epstein excuses aan

LONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.

3 uur geleden