Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Macron wil speciale klimaatgezant VN-Veiligheidsraad

President Macron wil speciale klimaatgezant VN-Veiligheidsraad

PARIJS (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties moet een speciale gezant voor klimaatveiligheid krijgen. De Franse president Macron vindt dat de raad de instelling van een dergelijke post moet overwegen.

De gezant kan dan de inspanningen van de Veiligheidsraad op dit gebied coördineren, zei Macron tijdens een videoconferentie met de andere leden van de raad. "De strijd tegen klimaatverandering en voor milieubescherming is een kwestie van vrede en veiligheid", aldus de president. De vergadering ging over het verband tussen klimaat(-veranderingen) en de risico's voor internationale vrede en veiligheid.

Meer uit Buitenland

Israël raakt twee brandstofdepots in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.

58 minuten geleden
Iran lanceert nieuwe serie raketaanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.

2 uur geleden
Politie maakt naam bekend van gezochte schutter Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die ervan wordt verdacht in Minnesota de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis is de 57-jarige Vance Boelter. Dat hebben de autoriteiten zojuist bekendgemaakt in een persconferentie. Hij is nog steeds voortvluchtig.

2 uur geleden
Israël: raketopslag in het westen van Iran getroffen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.

2 uur geleden
VK stuurt gevechtsvliegtuigen naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk verplaatst gevechtsvliegtuigen en andere militaire middelen naar het Midden-Oosten, maakte de Britse premier Keir Starmer zaterdag bekend. Londen nam dat besluit te midden van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.

3 uur geleden
Luchtafweer actief in verschillende plaatsen in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Op meerdere plaatsen in Iran is het luchtafweersysteem geactiveerd vanwege nieuwe Israëlische aanvallen. Het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim meldt dat de luchtafweer reageerde op "vijandige doelen" boven zeven provincies in Iran.

3 uur geleden
IAEA: schade aan nucleaire faciliteit in Isfahan na aanval Israël

ISFAHAN (ANP) - Bij een Israëlische aanval op een nucleaire faciliteit in de Iraanse stad Isfahan zijn vrijdag vier "kritieke gebouwen" beschadigd geraakt, meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Er wordt geen toename van straling buiten de locatie verwacht, schrijft het agentschap op X.

5 uur geleden