Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Macron waarschuwt voor dichte gaskraan

President Macron waarschuwt voor dichte gaskraan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek ter gelegenheid van de nationale feestdag gewaarschuwd dat Rusland gas als oorlogswapen gebruikt en dat de oorlog in Oekraïne lang kan duren. Europa moet zich volgens Macron erop voorbereiden dat Rusland de gaskraan helemaal dichtdraait.

Hij sprak kort na de traditionele militaire parade met twee journalisten in de tuin van het Elysée-paleis. Het jaarlijkse vraaggesprek met de president op de 14e juli was bijna afgeschaft door Macron. Hij werd in 2017 president en heeft tot het gesprek van donderdag, maar één keer zo'n direct uitgezonden vraaggesprek gehad, in 2020.

Afgelopen maand verloor zijn regeringscoalitie in de parlementsverkiezingen meer dan honderd zetels en daarmee de meerderheid in de Nationale Vergadering. Eerder deze week sneuvelde voor het eerst sinds de verkiezingen een regeringsvoorstel in de Kamer. Macron heeft geen coalitiepartners of gedoogpartners voor een meerderheid in de Franse Tweede Kamer kunnen vinden. Zijn regering van premier Elisabeth Borne moet voor elk plan een 'gelegenheidsmeerderheid' zoeken. Het was donderdag het eerste vraaggesprek met Macron sinds zijn coalitie de verkiezingen verloor in juni.

De militaire parade op de Champs-Elysées stond dit keer deels in het teken van de oorlog in Oekraïne. Met de Franse troepen paradeerden militairen uit Oost-Europese NAVO-landen mee en er marcheerden Franse militairen die in Midden- of Oost- Europa gelegerd zijn.

Meer uit Buitenland

Gewonden bij inrijden auto op menigte in Duitsland

HANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.

30 minuten geleden
NYT: Netanyahu wilde nog voor verkiezingen Iran aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.

1 uur geleden
Franse demonstraties tegen racisme na schietpartij bij Parijs

PARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.

1 uur geleden
Saudi-Arabië onderschept drones en raketten

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.

1 uur geleden
Aanvallen op Kyiv bij ingaan bestand rond Olesjky

KYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters. De aanvallen richtten op meerdere plekken schade aan.

1 uur geleden
Jay-Z treedt op tijdens halftimeshow Super Bowl

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Jay-Z zal optreden tijdens de volgende halftimeshow in de Super Bowl. In februari volgend jaar staat de rapper op het podium van het SoFi Stadium in Los Angeles voor de pauzeshow van de finale van het American footballseizoen.

1 uur geleden
Voormalig FBI-directeur Comey voor derde keer aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.

5 uur geleden