Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Macron roept op tot meer sancties tegen Iran na aanval

President Macron roept op tot meer sancties tegen Iran na aanval

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron wil meer sancties van de Europese Unie tegen Iran na de grote Iraanse aanval op Israël afgelopen weekend. Er moeten met name hardere maatregelen komen tegen Iraanse organisaties of personen die betrokken zijn bij de productie van drones en raketten, aldus Macron voorafgaand aan een Europese top in Brussel.

Hij is niet de enige Europese regeringsleider die dit wil. Bij binnenkomst op de EU-top zei de Belgische premier Alexander De Croo dat hij voor sancties is tegen de Iraanse Revolutionaire Garde. Maar omdat België nu de voorzitter is van de EU-landen en niet activistisch wilde doen, zei De Croo ook dat hij "iedereen vraagt terughoudend te zijn" in het conflict in het Midden-Oosten.

Op de EU-top wordt onder meer gesproken over extra sancties tegen Iran. "Het is onze plicht om die sancties uit te breiden", aldus Macron. Iran voerde afgelopen weekend een grote aanval uit op Israël met drones en raketten, die overigens succesvol werd afgeslagen.

Terreurlijst

De EU heeft Iran eerder al sancties opgelegd, onder meer voor het leveren van drones aan Rusland.

Demissionair premier Mark Rutte heeft gezegd op de EU-top te zullen pleiten voor meer sancties tegen Teheran en de Iraanse drone-industrie. Ook wil Rutte dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de lijst van terroristische organisaties wordt gezet. Maar dat zit er nog niet in, zei de premier op de EU-top. Er zijn lidstaten tegen een dergelijke stap en er zijn juridische bezwaren.

Meer uit Buitenland

Verdachte steekpartij Londen aangeklaagd voor poging tot moord

LONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.

1 uur geleden
Anti-jihadistische strijdmacht bombardeert opstandelingen Mali

NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van anti-jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.

2 uur geleden
Executie in Texas ondanks steun van rappers

HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.

6 uur geleden
VS waarschuwen bondgenoten om steun aan Gaza-flotilla

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.

7 uur geleden
Krant: mogelijk zelfmoordbriefje Epstein al jaren geheim

NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.

10 uur geleden
Hegseth: 60-dagenregel voor einde oorlog niet tijdens bestand

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.

11 uur geleden
Vijftien doden in Libanon na Israëlische aanvallen donderdag

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.

11 uur geleden