President Macron roept op tot meer sancties tegen Iran na aanval
BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron wil meer sancties van de Europese Unie tegen Iran na de grote Iraanse aanval op Israël afgelopen weekend. Er moeten met name hardere maatregelen komen tegen Iraanse organisaties of personen die betrokken zijn bij de productie van drones en raketten, aldus Macron voorafgaand aan een Europese top in Brussel.
Hij is niet de enige Europese regeringsleider die dit wil. Bij binnenkomst op de EU-top zei de Belgische premier Alexander De Croo dat hij voor sancties is tegen de Iraanse Revolutionaire Garde. Maar omdat België nu de voorzitter is van de EU-landen en niet activistisch wilde doen, zei De Croo ook dat hij "iedereen vraagt terughoudend te zijn" in het conflict in het Midden-Oosten.
Op de EU-top wordt onder meer gesproken over extra sancties tegen Iran. "Het is onze plicht om die sancties uit te breiden", aldus Macron. Iran voerde afgelopen weekend een grote aanval uit op Israël met drones en raketten, die overigens succesvol werd afgeslagen.
Terreurlijst
De EU heeft Iran eerder al sancties opgelegd, onder meer voor het leveren van drones aan Rusland.
Demissionair premier Mark Rutte heeft gezegd op de EU-top te zullen pleiten voor meer sancties tegen Teheran en de Iraanse drone-industrie. Ook wil Rutte dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de lijst van terroristische organisaties wordt gezet. Maar dat zit er nog niet in, zei de premier op de EU-top. Er zijn lidstaten tegen een dergelijke stap en er zijn juridische bezwaren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
3 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
7 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
11 uur geleden