Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Macron opnieuw beëdigd, hij belooft sterker Frankrijk

President Macron opnieuw beëdigd, hij belooft sterker Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is zaterdag officieel beëdigd voor zijn tweede termijn. Hij beloofde de komende jaren "een sterker Frankrijk" op te bouwen.

De ceremonie werd bijgewoond door een paar honderd genodigden, onder wie zijn vrouw Brigitte en de enige twee nog levende oud-presidenten van Frankrijk, François Hollande en Nicolas Sarkozy. Beide ex-presidenten dienden slechts één termijn. Macron is de eerste Franse president in twintig jaar tijd die is herkozen.

Hoewel Macron nu al is beëdigd, begint zijn tweede termijn officieel pas op 13 mei. Op die dag verloopt zijn eerste ambtsperiode van vijf jaar.

Macron werd bijna twee weken geleden herkozen tijdens de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen. Hij versloeg de uiterst rechtse Marine Le Pen, van wie hij ook in 2017 de verkiezingen won. Hij kreeg wel minder steun van kiezers dan vijf jaar geleden.

Macron heeft de naam van zijn partij La République en marche deze week veranderd naar Renaissance. Hiermee wil hij een bredere groep in de samenleving aanspreken in de aanloop naar de Franse parlementsverkiezingen, die in juni plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Mannen aangeklaagd om brandstichting bij Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.

2 uur geleden
Iran noemt IAEA partijdig door stilzwijgen over aanvallen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."

2 uur geleden
Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

4 uur geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

6 uur geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

6 uur geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

9 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

9 uur geleden