Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Macron ontkent dat hij ruzie had met vrouw

President Macron ontkent dat hij ruzie had met vrouw

PARIJS/HANOI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron ontkent dat hij bij aankomst in de Vietnamese hoofdstad Hanoi ruzie had met zijn echtgenote Brigitte. Op het vliegveld werd zondagavond de deur van het toestel geopend en op beelden is te zien dat hij wachtend plotseling een flinke duw of klap krijgt van zijn vrouw die niet in beeld komt, maar vlak naast hem staat.

In Franse media is uitvoerig ingegaan op de vermeende onenigheid en de klap die de president in het gezicht zou hebben gekregen, maar Macron en zijn naaste medewerkers hebben het afgedaan als grappig bedoelde kameraadschappelijke gebaren. Het was "geen naar huiselijk tafereel", aldus Macron.

Wel is te zien dat Macron duidelijk verrast werd door de duw of klap. Hij zwaait en gaat dan samen met Brigitte de vliegtuigtrap af. Franse media vermeldden daarbij dat hij vergeefs zijn hand naar haar uitstak om de trap af te gaan, zoals gebruikelijk. Ze weigert de hand en houdt op de trap de leuning vast.

Meer uit Buitenland

Vulkaan Lewotobi op Indonesisch eiland Flores barst weer uit

JAKARTA (ANP/DPA) - De vulkaan Lewotobi Laki-Laki op het Indonesische eiland Flores is zaterdag opnieuw uitgebarsten. Een askolom bereikte een hoogte van 18 kilometer, aldus de geologische dienst van het land.

1 uur geleden
Vier mensen doodgeschoten in café in Montana

ANACONDA (ANP) - In de Amerikaanse staat Montana is een klopjacht bezig op een man die ervan wordt verdacht vier mensen in een bar te hebben gedood in de stad Anaconda.

6 uur geleden
Rechter: migrantenbeleid Curaçao moet anders

WILLEMSTAD (ANP) - In een hoger beroep heeft een rechter op Curaçao deze week geoordeeld dat er geen rechtsgrond is om mensen op te sluiten enkel om het feit dat zij illegaal op Curaçao zijn aangekomen. Op 27 december 2023 werd een boot onderschept met Venezolanen die illegaal Curaçao waren binnengekomen. Dit was voor de minister van Justitie aanleiding om hun detentie te bevelen.

7 uur geleden
VN-organisatie laakt dropping voedselhulp boven Gaza

GENÈVE (ANP/AFP) - De VN-organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) zegt dat voedseldroppings boven de Gazastrook ondoelmatig en duur zijn. Als er de politieke wil is om die vluchten uit te voeren, zou er ook de wil moeten zijn om hulp over land mogelijk te maken, aldus UNRWA.

16 uur geleden
Poetin positief over gesprekken met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich positief uitgelaten over de gesprekken met Oekraïne. Volgens hem hadden mensen die teleurgesteld zijn over het verloop van de onderhandelingen te hoge verwachtingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reageerde dat Poetin, als hij echt een einde wil maken aan de oorlog, persoonlijk met hem om tafel zou moeten.

18 uur geleden
Gevangenisstraf Bosnisch-Servische leider blijft staan na beroep

SARAJEVO (ANP/AFP) - Het Bosnische hof van beroep heeft de veroordeling van de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik in stand gehouden. Hij moet één jaar de gevangenis in en mag zes jaar lang geen politieke functies bekleden, omdat hij zich niet zou hebben gehouden aan het Bosnische vredesakkoord uit 1995.

18 uur geleden
Media melden bezoek gezant VS Witkoff aan Gaza

RAFAH (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft in de Gazastrook een bezoek gebracht aan een hulpcentrum van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in Rafah, meldden Israëlische media als eerste. Witkoff ging met de Amerikaanse ambassadeur in Israël, Mike Huckabee, langs bij hulpcentra in de Gazastrook en sprak met Gazanen.

19 uur geleden