
President Macron ondertekent omstreden Franse pensioenwet
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de omstreden wet ondertekend waarmee de pensioenleeftijd in Frankrijk met twee jaar wordt verhoogd van 62 naar 64 jaar. Zaterdag werd de wet officieel gepubliceerd.
De weg was vrij voor Macron om de wet te ondertekenen nadat de Grondwettelijke Raad vrijdag oordeelde dat de belangrijkste elementen van de omstreden Franse pensioenhervormingen niet in strijd zijn met de grondwet. Zes kleinere maatregelen die onderdeel uitmaakten van het pakket werden afgewezen.
De regering drukte de omstreden pensioenhervormingen door zonder dat het parlement erover stemde. De afgelopen maanden werd er massaal gedemonstreerd en gestaakt in Frankrijk, maar Macron hield vast aan de hervormingen.
Naar verwachting wordt ook zaterdag weer gedemonstreerd. De vakbonden hebben bovendien opgeroepen tot een nieuwe grote protestdag op 1 mei, de Dag van de Arbeid. Een uitnodiging om met Macron in gesprek te gaan hebben de bonden naast zich neergelegd. Volgens peilingen is de populariteit van de Macron gedaald naar bijna het laagste niveau ooit.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland zwijgt voortaan over zijn wapenleveranties aan Oekraïne om aanvaller Rusland niet in de kaart te spelen. Na drie jaar van verregaande transparantie zal de nieuwe Duitse regering de zendingen opnieuw grotendeels geheim houden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.
2 uur geledenJAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.
3 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.
4 uur geledenMEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een grote Afrikaanse liefdadigheidsinstelling heeft toegegeven dat haar rangers van natuurparken in Congo-Brazzaville mensenrechten hebben geschonden. "African Parks erkent dat bij sommige incidenten mensenrechten geschonden zijn en we betreuren de pijn en het lijden van de slachtoffers ten zeerste", stelt African Parks in een verklaring. De Britse prins Harry is bestuurslid van African Parks.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigert een reactie op plannen van Europese landen voor een speciaal tribunaal voor de vervolging van de hoofdverantwoordelijken van de Russische inval in Oekraïne. "We reageren hier niet op", zei een woordvoerder volgens staatspersbureau TASS.
6 uur geleden