President Macron 'analyseert' voorlopig verkiezingsresultaat
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron analyseert momenteel de laatste verkiezingsresultaten en wacht tot het volledige beeld in het parlement naar voren komt voordat hij de noodzakelijke beslissingen neemt, laat het Élysée weten in een verklaring. "De president zal de keuze van het Franse volk respecteren."
De linkse alliantie Nieuw Volksfront gaat verrassend aan de leiding in de tweede ronde van de Franse parlementsverkiezingen, voorspelt een exitpoll die meteen na het sluiten van de stembussen verscheen. Geen van de partijen lijkt te kunnen rekenen op een absolute meerderheid in het Franse Lagerhuis, de Nationale Vergadering.
Macrons alliantie Ensemble komt uit op een verwacht zetelaantal van 150 tot 180 in de Nationale Vergadering, die 577 zetels telt. Het Nieuw Volksfront, met onder anderen de leider Jean-Luc Mélenchon, eindigt op tussen de 172 en 215 zetels. Het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen wordt slechts de derde partij van het land, met tussen de 115 en 155 zetels.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
1 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.
4 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.
4 uur geleden