President Macron 'analyseert' voorlopig verkiezingsresultaat
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron analyseert momenteel de laatste verkiezingsresultaten en wacht tot het volledige beeld in het parlement naar voren komt voordat hij de noodzakelijke beslissingen neemt, laat het Élysée weten in een verklaring. "De president zal de keuze van het Franse volk respecteren."
De linkse alliantie Nieuw Volksfront gaat verrassend aan de leiding in de tweede ronde van de Franse parlementsverkiezingen, voorspelt een exitpoll die meteen na het sluiten van de stembussen verscheen. Geen van de partijen lijkt te kunnen rekenen op een absolute meerderheid in het Franse Lagerhuis, de Nationale Vergadering.
Macrons alliantie Ensemble komt uit op een verwacht zetelaantal van 150 tot 180 in de Nationale Vergadering, die 577 zetels telt. Het Nieuw Volksfront, met onder anderen de leider Jean-Luc Mélenchon, eindigt op tussen de 172 en 215 zetels. Het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen wordt slechts de derde partij van het land, met tussen de 115 en 155 zetels.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
30 minuten geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
1 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
6 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
7 uur geleden