Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Kroatië komt net tekort voor directe verkiezingswinst

President Kroatië komt net tekort voor directe verkiezingswinst

ZAGREB (ANP/AFP/DPA) - De zittende Kroatische president Zoran Milanovic heeft de meeste stemmen gekregen bij presidentsverkiezingen in zijn land. Hij bleef net onder de 50 procent van de stemmen steken en daarom moet over twee weken opnieuw worden gestemd in een tweede verkiezingsronde. Dan neemt Milanovic het op tegen zijn conservatieve rivaal Dragan Primorac.

De president geldt in Kroatië als het staatshoofd en niet als leider van de regering. Regeringspartij HDZ schaarde zich achter Primorac en niet achter de huidige president. Die wordt juist gesteund door de sociaaldemocraten in de oppositie en gold als favoriet om de verkiezingen te winnen.

Milanovic leek volgens een exitpoll meer dan de helft van de stemmen te krijgen. Dan was hij meteen tot winnaar uitgeroepen. Nadat bijna alle resultaten binnen waren bleek vervolgens dat hij daar net onder zat met ruim 49 procent van de stemmen. Primorac stond op grote achterstand met ongeveer 19 procent van de stemmen.

De ruime voorsprong van Milanovic is een tegenvaller voor premier Andrej Plenkovic van de HDZ, die overhoop ligt met de president. Er bestaat onder meer onenigheid over de oorlog in Oekraïne. Milanovic heeft de Russische invasie veroordeeld, maar ook kritiek geuit op de westerse militaire steun voor Kyiv. De premier verweet hem de geloofwaardigheid van Kroatië binnen de NAVO en de EU te verkwanselen.

Meer uit Buitenland

Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

6 minuten geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

32 minuten geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

33 minuten geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

1 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

3 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

6 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.

6 uur geleden