President Kirgizië rept van illegale machtsovername door betogers
BISJKEK (ANP/RTR) - De president van Kirgizië ziet in de bezetting van het parlements- en regeringsgebouw in zijn land een poging van "politieke krachten" om illegaal de macht in handen te krijgen. Sooronbaj Jeenbekov verklaarde dat dinsdag op zijn website.
Demonstranten in Kirgizië hebben het parlements- en regeringsgebouw in de hoofdstad Bisjkek bezet. Zij verzetten zich tegen de uitslag van de parlementsverkiezingen van afgelopen zondag en hebben voormalig president Almazbek Atambajev bevrijd uit zijn cel. Het zou om ongeveer 2000 actievoerders gaan.
President Jeenbekov herhaalde dat hij bereid is de verkiezingsuitslag nietig te verklaren. Verder zei hij dat hij de veiligheidstroepen de opdracht heeft gegeven om niet het vuur op demonstranten te openen. Hij riep de leiders van de politieke partijen op hun achterban tot kalmte te manen.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
35 minuten geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
9 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
11 uur geleden