President Kirgizië rept van illegale machtsovername door betogers
BISJKEK (ANP/RTR) - De president van Kirgizië ziet in de bezetting van het parlements- en regeringsgebouw in zijn land een poging van "politieke krachten" om illegaal de macht in handen te krijgen. Sooronbaj Jeenbekov verklaarde dat dinsdag op zijn website.
Demonstranten in Kirgizië hebben het parlements- en regeringsgebouw in de hoofdstad Bisjkek bezet. Zij verzetten zich tegen de uitslag van de parlementsverkiezingen van afgelopen zondag en hebben voormalig president Almazbek Atambajev bevrijd uit zijn cel. Het zou om ongeveer 2000 actievoerders gaan.
President Jeenbekov herhaalde dat hij bereid is de verkiezingsuitslag nietig te verklaren. Verder zei hij dat hij de veiligheidstroepen de opdracht heeft gegeven om niet het vuur op demonstranten te openen. Hij riep de leiders van de politieke partijen op hun achterban tot kalmte te manen.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
7 uur geleden