President Joe Biden ziet geen onmiddellijk gevaar in lekken
DUBLIN/NEW YORK (ANP/AFP) - President Joe Biden heeft naar eigen zeggen met zorg kennisgenomen van berichten over recente lekken van geheime documenten van inlichtingendiensten, maar ziet er geen acuut gevaar in. Hij zei op bezoek in Dublin na een gesprek met zijn Ierse ambtgenoot Michael Higgins dat er een groot onderzoek is gestart naar de oorsprong van de lekken door de inlichtingendiensten en door het ministerie van Justitie.
De lekken die Amerikaanse media naar buiten brachten, geven een somber beeld van de kansen van de Oekraïense strijdkrachten om een doorbraak te forceren en topfiguren in Washington zouden betwijfelen dat de regering in Kyiv haar doelen in deze oorlog kan bereiken.
De geheime informatie komt volgens The New York Times uit een chatgroep van enkele tientallen tieners en jongeren in Massachusetts. De leider van de groep, Jack Teixeira, is een 21-jarig lid van de Nationale Lucht-Garde in Massachusetts, een reserveonderdeel van de luchtmacht. Hij werkt op een militaire basis en wordt volgens Amerikaanse media als verdachte van de lekken gezocht.
Biden is op een driedaags bezoek aan het rooms-katholieke Ierland. Hij spreekt er donderdag ook de premier en spreekt het parlement toe. Hij heeft het een thuisreis genoemd, omdat hij betovergrootouders uit Ierland had. Meer dan twintig Amerikaanse presidenten hebben een of meer Ierse voorouders. Maar Biden is de tweede rooms-katholieke president van de VS. De eerste was John F. Kennedy (1917-1963), ook van Ierse komaf.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
1 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
10 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
11 uur geleden