President Joe Biden ziet geen onmiddellijk gevaar in lekken
DUBLIN/NEW YORK (ANP/AFP) - President Joe Biden heeft naar eigen zeggen met zorg kennisgenomen van berichten over recente lekken van geheime documenten van inlichtingendiensten, maar ziet er geen acuut gevaar in. Hij zei op bezoek in Dublin na een gesprek met zijn Ierse ambtgenoot Michael Higgins dat er een groot onderzoek is gestart naar de oorsprong van de lekken door de inlichtingendiensten en door het ministerie van Justitie.
De lekken die Amerikaanse media naar buiten brachten, geven een somber beeld van de kansen van de Oekraïense strijdkrachten om een doorbraak te forceren en topfiguren in Washington zouden betwijfelen dat de regering in Kyiv haar doelen in deze oorlog kan bereiken.
De geheime informatie komt volgens The New York Times uit een chatgroep van enkele tientallen tieners en jongeren in Massachusetts. De leider van de groep, Jack Teixeira, is een 21-jarig lid van de Nationale Lucht-Garde in Massachusetts, een reserveonderdeel van de luchtmacht. Hij werkt op een militaire basis en wordt volgens Amerikaanse media als verdachte van de lekken gezocht.
Biden is op een driedaags bezoek aan het rooms-katholieke Ierland. Hij spreekt er donderdag ook de premier en spreekt het parlement toe. Hij heeft het een thuisreis genoemd, omdat hij betovergrootouders uit Ierland had. Meer dan twintig Amerikaanse presidenten hebben een of meer Ierse voorouders. Maar Biden is de tweede rooms-katholieke president van de VS. De eerste was John F. Kennedy (1917-1963), ook van Ierse komaf.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.
22 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
5 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
10 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
11 uur geleden