Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Joe Biden ziet geen onmiddellijk gevaar in lekken

President Joe Biden ziet geen onmiddellijk gevaar in lekken

DUBLIN/NEW YORK (ANP/AFP) - President Joe Biden heeft naar eigen zeggen met zorg kennisgenomen van berichten over recente lekken van geheime documenten van inlichtingendiensten, maar ziet er geen acuut gevaar in. Hij zei op bezoek in Dublin na een gesprek met zijn Ierse ambtgenoot Michael Higgins dat er een groot onderzoek is gestart naar de oorsprong van de lekken door de inlichtingendiensten en door het ministerie van Justitie.

De lekken die Amerikaanse media naar buiten brachten, geven een somber beeld van de kansen van de Oekraïense strijdkrachten om een doorbraak te forceren en topfiguren in Washington zouden betwijfelen dat de regering in Kyiv haar doelen in deze oorlog kan bereiken.

De geheime informatie komt volgens The New York Times uit een chatgroep van enkele tientallen tieners en jongeren in Massachusetts. De leider van de groep, Jack Teixeira, is een 21-jarig lid van de Nationale Lucht-Garde in Massachusetts, een reserveonderdeel van de luchtmacht. Hij werkt op een militaire basis en wordt volgens Amerikaanse media als verdachte van de lekken gezocht.

Biden is op een driedaags bezoek aan het rooms-katholieke Ierland. Hij spreekt er donderdag ook de premier en spreekt het parlement toe. Hij heeft het een thuisreis genoemd, omdat hij betovergrootouders uit Ierland had. Meer dan twintig Amerikaanse presidenten hebben een of meer Ierse voorouders. Maar Biden is de tweede rooms-katholieke president van de VS. De eerste was John F. Kennedy (1917-1963), ook van Ierse komaf.

Meer uit Buitenland

Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

1 uur geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

1 uur geleden
Bronnen tegen Politico: Beter als Israël Iran eerst aanvalt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.

2 uur geleden
Hof van beroep vernietigt een van de veroordelingen Jimmy Lai

HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.

3 uur geleden
Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

9 uur geleden
Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

11 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

12 uur geleden