Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Joe Biden valt van fiets bij zijn zomerhuis

President Joe Biden valt van fiets bij zijn zomerhuis

REHOBOTH BEACH (ANP) - President Joe Biden is van zijn fiets gevallen tijdens een tochtje bij zijn zomerresidentie in de staat Delaware. Hij wilde stoppen voor mensen langs de weg die hem begroetten, maar kreeg naar eigen zeggen zijn schoen niet los uit het pedaal. De president mankeert verder niks.

Hij fietste door Rehoboth Beach waar hij sinds 2017 een huis aan de kust heeft. Het is circa 125 kilometer ten zuiden van zijn grote woonhuis in een buitenwijk van de hoofdstad van Delaware, Wilmington.

Biden is niet in de staat geboren, maar studeerde er en werd in Delaware in 1969 advocaat. Vier jaar later werd hij er als senator in het federale Congres gekozen. Sindsdien is Delaware zijn thuis. Hij werd er voor en na zijn verkiezing tot president vaak van beschuldigd zich schuil te houden in de kleine staat, die slechts ongeveer 100 kilometer van de hoofdstad Washington verwijderd ligt.

Meer uit Buitenland

Starship landt volgens plan in Indische Oceaan

STARBASE (ANP/AFP/RTR) - Het ruimtevaartuig Starship van Elon Musks bedrijf SpaceX is volgens plan in de Indische Oceaan geland. Het was de tiende testvlucht met de Starship. "Splashdown bevestigd! Gefeliciteerd aan het hele SpaceX-team met een spannende tiende vluchttest van Starship!", schreef het ruimtevaartbedrijf na de missie van ongeveer een uur op X.

1 uur geleden
Starship eindelijk succesvol gelanceerd voor testvlucht

STARBASE (ANP/AFP/RTR) - Het ruimtevaartuig Starship is in de nacht van dinsdag op woensdag met veel lawaai de lucht in geschoten voor een nieuwe testvlucht. De roestvrijstalen kolos steeg om 01.30 uur Nederlandse tijd op vanaf de basis van ruimtevaartbedrijf SpaceX in het zuiden van de Amerikaanse staat Texas. De lancering werd begroet met luid gejuich van SpaceX-medewerkers, zo was te zien op een webcast.

1 uur geleden
Bolsonaro krijgt 24-uursbewaking wegens vluchtgevaar

BRASILIA (ANP/AFP) - Een Braziliaanse rechter heeft bepaald dat voormalig president Jair Bolsonaro, die onder huisarrest staat in afwachting van de uitspraak in zijn proces wegens poging tot staatsgreep, vierentwintig uur per dag dient te worden bewaakt. Volgens de rechter is dit nodig vanwege "vluchtgevaar".

1 uur geleden
Venezuela zet oorlogsschepen in tegen Amerikaanse aanwezigheid

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela laat in reactie op de aanwezigheid van Amerikaanse oorlogsschepen zelf ook oorlogsschepen voor de kust varen. De Verenigde Staten stuurden vorige week drie vaartuigen naar de wateren rond het land om drugssmokkel tegen te gaan en druk te zetten op president Nicolás Maduro.

8 uur geleden
VN creëren adviesorgaan over kunstmatige intelligentie

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben een adviesorgaan opgericht over kunstmatige intelligentie (AI). Lidstaten maakten zich zorgen over de snelle ontwikkeling van de technologie en hadden om zo'n instantie gevraagd.

10 uur geleden
Trump wil doodstraf voor moordenaars in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat iedereen die een moord pleegt in de hoofdstad Washington de doodstraf krijgt. Volgens hem is dat nodig om de misdaad in de stad aan te pakken. De doodstraf is in Washington al sinds 1981 afgeschaft.

10 uur geleden
Politie arresteert honderden mensen bij Notting Hill Carnival

LONDEN (ANP/DPA) - De Londense politie heeft naar eigen zeggen tijdens het Notting Hill Carnival afgelopen weekend meer dan vijfhonderd verdachten gearresteerd. Gezichtsherkenning heeft volgens de politie een belangrijke rol gehad bij de aanhouding en vervolging van verdachten.

11 uur geleden