President Israël: wereld moet Israël steunen voor vrede
TEL AVIV/REIM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft de wereld opgeroepen zijn land te steunen om vrede te bereiken. Hij sprak aan het begin van de herdenking van de bloedige aanval een jaar geleden op Israëlisch grondgebied door vooral de Palestijnse beweging Hamas. Daarbij werden circa 1200 mensen gedood en rond de 250 mensen ontvoerd naar de Gazastrook. Veel slachtoffers vielen op het terrein waar een popfestival was.
Een Israëlische belangengroep van ontvoerden of vermisten heeft maandag laten weten dat er weer een gijzelaar in de Gazastrook is overleden. Herzog zei dat om vrede te bereiken de wereld Israël moet steunen in de strijd met zijn vijanden. Israël voert momenteel aanvallen uit op de Gazastrook en op Libanon. En volgens mensenrechtenorganisaties vervolgt Israël de bevolking van de bezette Westelijke Jordaanoever met steeds meer geweld.
Israël is een jaar geleden begonnen met de aanvallen op de Gazastrook waarbij meer dan 40.000 mensen gedood zijn en bijna 100.000 gewond zijn geraakt. Dat zijn voornamelijk vrouwen en minderjarigen, aldus de plaatselijke gezondheidsautoriteiten. Hamas heeft naar eigen zeggen maandag raketten afgevuurd op Israël om te vieren dat een jaar geleden de 'Vloed van al Aqsa' van start ging, zoals de beweging de aanval rond de Gazastrook noemt. Israël zegt die onderschept te hebben.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.
4 uur geleden