President Israël: wereld moet Israël steunen voor vrede
TEL AVIV/REIM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft de wereld opgeroepen zijn land te steunen om vrede te bereiken. Hij sprak aan het begin van de herdenking van de bloedige aanval een jaar geleden op Israëlisch grondgebied door vooral de Palestijnse beweging Hamas. Daarbij werden circa 1200 mensen gedood en rond de 250 mensen ontvoerd naar de Gazastrook. Veel slachtoffers vielen op het terrein waar een popfestival was.
Een Israëlische belangengroep van ontvoerden of vermisten heeft maandag laten weten dat er weer een gijzelaar in de Gazastrook is overleden. Herzog zei dat om vrede te bereiken de wereld Israël moet steunen in de strijd met zijn vijanden. Israël voert momenteel aanvallen uit op de Gazastrook en op Libanon. En volgens mensenrechtenorganisaties vervolgt Israël de bevolking van de bezette Westelijke Jordaanoever met steeds meer geweld.
Israël is een jaar geleden begonnen met de aanvallen op de Gazastrook waarbij meer dan 40.000 mensen gedood zijn en bijna 100.000 gewond zijn geraakt. Dat zijn voornamelijk vrouwen en minderjarigen, aldus de plaatselijke gezondheidsautoriteiten. Hamas heeft naar eigen zeggen maandag raketten afgevuurd op Israël om te vieren dat een jaar geleden de 'Vloed van al Aqsa' van start ging, zoals de beweging de aanval rond de Gazastrook noemt. Israël zegt die onderschept te hebben.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.
31 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.
35 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
11 uur geleden