Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Israël: wereld moet Israël steunen voor vrede

President Israël: wereld moet Israël steunen voor vrede

TEL AVIV/REIM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft de wereld opgeroepen zijn land te steunen om vrede te bereiken. Hij sprak aan het begin van de herdenking van de bloedige aanval een jaar geleden op Israëlisch grondgebied door vooral de Palestijnse beweging Hamas. Daarbij werden circa 1200 mensen gedood en rond de 250 mensen ontvoerd naar de Gazastrook. Veel slachtoffers vielen op het terrein waar een popfestival was.

Een Israëlische belangengroep van ontvoerden of vermisten heeft maandag laten weten dat er weer een gijzelaar in de Gazastrook is overleden. Herzog zei dat om vrede te bereiken de wereld Israël moet steunen in de strijd met zijn vijanden. Israël voert momenteel aanvallen uit op de Gazastrook en op Libanon. En volgens mensenrechtenorganisaties vervolgt Israël de bevolking van de bezette Westelijke Jordaanoever met steeds meer geweld.

Israël is een jaar geleden begonnen met de aanvallen op de Gazastrook waarbij meer dan 40.000 mensen gedood zijn en bijna 100.000 gewond zijn geraakt. Dat zijn voornamelijk vrouwen en minderjarigen, aldus de plaatselijke gezondheidsautoriteiten. Hamas heeft naar eigen zeggen maandag raketten afgevuurd op Israël om te vieren dat een jaar geleden de 'Vloed van al Aqsa' van start ging, zoals de beweging de aanval rond de Gazastrook noemt. Israël zegt die onderschept te hebben.

Meer uit Buitenland

Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

1 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

1 uur geleden
Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

5 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

5 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

5 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

8 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

8 uur geleden