Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Israël: wereld moet Israël steunen voor vrede

President Israël: wereld moet Israël steunen voor vrede

TEL AVIV/REIM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft de wereld opgeroepen zijn land te steunen om vrede te bereiken. Hij sprak aan het begin van de herdenking van de bloedige aanval een jaar geleden op Israëlisch grondgebied door vooral de Palestijnse beweging Hamas. Daarbij werden circa 1200 mensen gedood en rond de 250 mensen ontvoerd naar de Gazastrook. Veel slachtoffers vielen op het terrein waar een popfestival was.

Een Israëlische belangengroep van ontvoerden of vermisten heeft maandag laten weten dat er weer een gijzelaar in de Gazastrook is overleden. Herzog zei dat om vrede te bereiken de wereld Israël moet steunen in de strijd met zijn vijanden. Israël voert momenteel aanvallen uit op de Gazastrook en op Libanon. En volgens mensenrechtenorganisaties vervolgt Israël de bevolking van de bezette Westelijke Jordaanoever met steeds meer geweld.

Israël is een jaar geleden begonnen met de aanvallen op de Gazastrook waarbij meer dan 40.000 mensen gedood zijn en bijna 100.000 gewond zijn geraakt. Dat zijn voornamelijk vrouwen en minderjarigen, aldus de plaatselijke gezondheidsautoriteiten. Hamas heeft naar eigen zeggen maandag raketten afgevuurd op Israël om te vieren dat een jaar geleden de 'Vloed van al Aqsa' van start ging, zoals de beweging de aanval rond de Gazastrook noemt. Israël zegt die onderschept te hebben.

Meer uit Buitenland

Britse seriemoordenaar bekent moord op meisje in 1999

LONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.

9 minuten geleden
Chinese oud-minister krijgt levenslang voor omkoping

BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.

41 minuten geleden
Kremlin bevestigt volgende overlegronde met Oekraïne in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.

1 uur geleden
Vijftal opgepakt in Duitsland voor leveren van wapens aan Rusland

BERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.

1 uur geleden
Noorse premier wil uitleg van kroonprinses over Epstein-contact

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.

1 uur geleden
Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

3 uur geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

3 uur geleden