Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Israël roept EU op antisemitisme hard te bestrijden

President Israël roept EU op antisemitisme hard te bestrijden

BRUSSEL (ANP) - Europa moet niet lijdzaam toekijken hoe antisemitisme weer opkomt, maar de verspreiding van Jodenhaat "tot elke prijs bestrijden". "Antisemitisme is als een auto-immuunziekte", betoogde de Israëlische president Yitzhak Herzog in het Europees Parlement. "Antisemitisme ettert", zei hij op een speciale zitting ter gelegenheid van de Internationale Holocaustherdenkingsdag, die vrijdag wereldwijd wordt gehouden.

De Holocaust ofwel de systematische Jodenvervolging door de nazi's in de Tweede Wereldoorlog waarbij circa 6 miljoen Europese Joden werden vermoord, is "niet in het luchtledige ontstaan", aldus Herzog, maar dankzij "een voedingsbodem voor Jodenhaat". Hij waarschuwde voor de opkomst van antisemitisme in nieuwe vormen. "We zien een virale verspreiding, via platforms op het internet. De afstand tussen een bericht op Facebook en het kapotslaan van grafstenen op een Joodse begraafplaats is minder groot dan we denken. Gestoorde tweets kunnen dodelijk zijn."

Herzog riep de Europarlementariërs op zich met alle mogelijke middelen in te zetten om antisemitisme en Holocaustontkenning in de Europese Unie te bestrijden, onder meer via het onderwijs. Eerder deze week ontstond in Nederland nog ophef over een onderzoek waaruit zou blijken dat bijna een kwart van de Nederlandse jongeren twijfelt aan de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Onderwijsminister Dennis Wiersma zei woensdag als reactie dat een "nog steviger inzet" nodig is om scholieren de feiten te leren over de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog. Ook moeten ze leren feiten te onderscheiden van "desinformatie op sociale media", zei hij.

Meer uit Buitenland

Wizz Air-vliegtuig wijkt om bomdreiging uit naar Boedapest

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Daar is het toestel veilig onder begeleiding geland op de internationale luchthaven.

6 minuten geleden
China spreekt steun aan Iran uit bij beschermen soevereiniteit

BEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.

21 minuten geleden
Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

53 minuten geleden
EU veroordeelt militaire escalatie door de Houthi's in Jemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.

58 minuten geleden
Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

2 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

3 uur geleden
Belgische koning neemt ontslag premier De Wever in beraad

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.

3 uur geleden