Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Israël roept EU op antisemitisme hard te bestrijden

President Israël roept EU op antisemitisme hard te bestrijden

BRUSSEL (ANP) - Europa moet niet lijdzaam toekijken hoe antisemitisme weer opkomt, maar de verspreiding van Jodenhaat "tot elke prijs bestrijden". "Antisemitisme is als een auto-immuunziekte", betoogde de Israëlische president Yitzhak Herzog in het Europees Parlement. "Antisemitisme ettert", zei hij op een speciale zitting ter gelegenheid van de Internationale Holocaustherdenkingsdag, die vrijdag wereldwijd wordt gehouden.

De Holocaust ofwel de systematische Jodenvervolging door de nazi's in de Tweede Wereldoorlog waarbij circa 6 miljoen Europese Joden werden vermoord, is "niet in het luchtledige ontstaan", aldus Herzog, maar dankzij "een voedingsbodem voor Jodenhaat". Hij waarschuwde voor de opkomst van antisemitisme in nieuwe vormen. "We zien een virale verspreiding, via platforms op het internet. De afstand tussen een bericht op Facebook en het kapotslaan van grafstenen op een Joodse begraafplaats is minder groot dan we denken. Gestoorde tweets kunnen dodelijk zijn."

Herzog riep de Europarlementariërs op zich met alle mogelijke middelen in te zetten om antisemitisme en Holocaustontkenning in de Europese Unie te bestrijden, onder meer via het onderwijs. Eerder deze week ontstond in Nederland nog ophef over een onderzoek waaruit zou blijken dat bijna een kwart van de Nederlandse jongeren twijfelt aan de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Onderwijsminister Dennis Wiersma zei woensdag als reactie dat een "nog steviger inzet" nodig is om scholieren de feiten te leren over de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog. Ook moeten ze leren feiten te onderscheiden van "desinformatie op sociale media", zei hij.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro verzoekt einde kandidatuur Lula om WhatsApp-propaganda

BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.

49 minuten geleden
Pakistan arresteert man die postdienst VS zou hebben opgelicht

LAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.

1 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet woensdag Poetin in Moskou

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Moskou, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.

2 uur geleden
Junta Burkina Faso voert doodstraf weer in

OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.

6 uur geleden
Trump: met Poetin gesproken over vrijlating Stephan Hubbard

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.

6 uur geleden
Pools parlement stemt voor versoepeling abortuswet

WARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.

7 uur geleden
Zeven doden gemeld bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.

7 uur geleden