Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Israël roept EU op antisemitisme hard te bestrijden

President Israël roept EU op antisemitisme hard te bestrijden

BRUSSEL (ANP) - Europa moet niet lijdzaam toekijken hoe antisemitisme weer opkomt, maar de verspreiding van Jodenhaat "tot elke prijs bestrijden". "Antisemitisme is als een auto-immuunziekte", betoogde de Israëlische president Yitzhak Herzog in het Europees Parlement. "Antisemitisme ettert", zei hij op een speciale zitting ter gelegenheid van de Internationale Holocaustherdenkingsdag, die vrijdag wereldwijd wordt gehouden.

De Holocaust ofwel de systematische Jodenvervolging door de nazi's in de Tweede Wereldoorlog waarbij circa 6 miljoen Europese Joden werden vermoord, is "niet in het luchtledige ontstaan", aldus Herzog, maar dankzij "een voedingsbodem voor Jodenhaat". Hij waarschuwde voor de opkomst van antisemitisme in nieuwe vormen. "We zien een virale verspreiding, via platforms op het internet. De afstand tussen een bericht op Facebook en het kapotslaan van grafstenen op een Joodse begraafplaats is minder groot dan we denken. Gestoorde tweets kunnen dodelijk zijn."

Herzog riep de Europarlementariërs op zich met alle mogelijke middelen in te zetten om antisemitisme en Holocaustontkenning in de Europese Unie te bestrijden, onder meer via het onderwijs. Eerder deze week ontstond in Nederland nog ophef over een onderzoek waaruit zou blijken dat bijna een kwart van de Nederlandse jongeren twijfelt aan de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Onderwijsminister Dennis Wiersma zei woensdag als reactie dat een "nog steviger inzet" nodig is om scholieren de feiten te leren over de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog. Ook moeten ze leren feiten te onderscheiden van "desinformatie op sociale media", zei hij.

Meer uit Buitenland

Meta maakt fouten bij moderatie verkiezingen, aldus toezichtsraad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De onafhankelijke toezichtsraad van techgigant Meta ziet dat het nogal eens misgaat bij het modereren van berichten rond de Amerikaanse en Braziliaanse verkiezingen. Hier wordt soms te streng of juist te laks mee omgegaan, wat vergaande gevolgen kan hebben.

11 minuten geleden
Ingewijden: Iran vertraagt onderhandelingen met VS bewust

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens hoge functionarissen in Iran heeft Teheran de onderhandelingen met de VS opzettelijk gerekt om Donald Trump politiek te verzwakken in aanloop naar de Amerikaanse Congresverkiezingen in november. Bovendien heeft Iran er geen vertrouwen in dat de Amerikanen zich aan gemaakte afspraken zullen houden als er een akkoord is gesloten om de oorlog te beëindigen.

38 minuten geleden
Indonesische betogingen tegen branden en slechte luchtkwaliteit

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Demonstranten zijn in Jakarta en andere Indonesische steden de straat op gegaan uit woede over de natuurbranden en de slechte luchtkwaliteit die daardoor is ontstaan. Honderdduizenden mensen hebben de afgelopen paar maanden ademhalingsproblemen opgelopen.

42 minuten geleden
Verenigd Koninkrijk bevestigt militaire steun aan Saudi-Arabië

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk breidt de hulp aan Saudi-Arabië uit nu de Houthi's in Jemen aanvallen blijven uitvoeren. Het Britse ministerie van Defensie meldt dat gevechtsvliegtuigen worden ingezet om te helpen bij de verdediging van steden en infrastructuur. "Deze toestellen krijgen een verdedigende rol en zullen geen offensieve aanvallen uitvoeren op de Houthi's."

1 uur geleden
Tientallen arrestaties bij woonprotest in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.

2 uur geleden
Bronnen: Britse luchtmacht gaat luchtruim Saudi-Arabië beschermen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.

2 uur geleden
Ruim 250.000 mensen ontheemd na oplaaien burgeroorlog Jemen

GENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.

2 uur geleden