President Israël hekelt 'antisemitisme' op universiteiten VS
JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft ontstemd gereageerd op de pro-Palestijnse protesten op Amerikaanse universiteiten. "We moeten vol afschuw toezien hoe de gruweldaden van 7 oktober tegen Israël worden gevierd en goedgepraat", stelde het staatshoofd in een verklaring.
Op Amerikaanse universiteiten ontstond de afgelopen tijd onrust door aanhoudende protesten tegen de Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Herzog zei dat prominente academische instellingen worden "besmet met haat en antisemitisme". Hij sprak zijn steun uit voor Joodse studenten op de universiteiten.
De acties op universiteiten leiden ook in de Verenigde Staten tot veel discussie. Organisatoren zeggen dat de acties vreedzaam zijn, maar volgens critici zijn er ook antisemitische en intimiderende slogans te horen.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo mag het ziekenhuis in Rome zaterdag verlaten, waar hij deze week aan longkanker is geopereerd. Volgens zijn artsen is hij voldoende hersteld van de ingreep, zo maakt het Vaticaan bekend.
4 minuten geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse versoepeling van de sancties tegen Rusland zal volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky alleen maar leiden tot meer aanvallen op zijn land. Hij spreekt van "beloningen" voor de Russische president Vladimir Poetin.
30 minuten geledenAL JUBAIL (ANP/AFP) - Twee tankers zijn vrijdag getroffen voor de kust van Saudi-Arabië, meldt UKMTO, een maritiem veiligheidscentrum van de Britse marine, zaterdag. Alle bemanningsleden zouden veilig zijn en er zijn ook nog geen tekenen van milieuschade.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Dat de Amerikaanse president Donald Trump sancties tegen Rusland tegenhoudt, markeert volgens de Russische gezant Kirill Dmitriëv een "historisch moment". Trump blokkeerde per decreet maatregelen tegen inkomsten uit Russische olie en gas. Die waren vastgelegd in een wet die hij een maand geleden zelf had getekend.
2 uur geledenEDMONTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft vrijdag in zijn thuisprovincie Alberta een laatste oproep gedaan aan kiezers die overwegen voor onafhankelijkheid van de provincie te stemmen. Dat melden diverse lokale media, waaronder CTV News. Hij waarschuwde dat een referendum een gevaarlijke gok is in een tijd waarin de bedreigingen voor de Canadese soevereiniteit toenemen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Een Mexicaanse rechter heeft drie mannen veroordeeld tot elk 158 jaar en negen maanden cel voor de moord op twee Australische broers en hun Amerikaanse vriend tijdens een surftrip in 2024 in de deelstaat Baja California. Dat meldt een bron binnen het gerecht aan persbureau Reuters.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ziet af van enorme importheffingen op Russische energie. Deze waren vorige maand opgelegd in een wet die hij had ondertekend. De sancties komen namelijk slecht uit bij Trumps streven om de dieselprijzen te verlagen voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van begin november.
8 uur geleden