President Israël biedt hulporganisatie excuses aan voor doden
GAZA-STAD (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft gebeld met de oprichter van World Central Kitchen (WCK), de hulporganisatie waarvan dinsdag zeven mensen omkwamen door een Israëlische aanval. Herzog heeft zijn excuses aangeboden voor het incident en betuigt zijn medeleven aan de families van de slachtoffers, meldt zijn kantoor op X.
De hulpverleners, onder meer afkomstig uit Polen, Australië en het Verenigd Koninkrijk, reden in een konvooi om voedsel naar een opslagplaats te brengen toen ze beschoten werden. Volgens WCK was het logo van de organisatie zichtbaar op de daken van de voertuigen en was er geen reden om te denken dat er militanten aanwezig waren.
Israël heeft verklaard dat het om een ongeluk gaat en belooft onderzoek te doen naar het incident.
Internationaal is met grote verontwaardiging gereageerd. Meerdere landen willen dat Israël meer inspanningen levert om medewerkers van hulporganisaties te beschermen. Polen wil dat de families van de hulpverleners gecompenseerd worden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
2 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
3 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
4 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
4 uur geleden