President Iran over Gazastrook: actie nodig, geen woorden
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Ebrahim Raisi zegt dat het tijd is voor actie als het gaat om de situatie in de Gazastrook. "Gaza is geen arena voor woorden. Het zou voor actie moeten zijn", zei de president voorafgaand aan een topoverleg over het onderwerp in Saudi-Arabië.
"De eenheid van islamitische landen is vandaag erg belangrijk", zei Raisi verder op de luchthaven van Teheran, vlak voor vertrek naar Riyad. Hij zal zich in Saudi-Arabië bij Arabische leiders voegen voor een spoedberaad. Zij zullen naar verwachting eisen dat de Israëlische aanvallen op Gaza stoppen voordat het geweld zich naar het buitenland verspreidt.
Raisi noemde de aanval van Hamas op Israël eerder een "succes", maar ontkende enige betrokkenheid. Iran erkent Israël niet en zet de Palestijnse zaak centraal in zijn buitenlandbeleid. Het land steunt niet alleen Hamas en Islamitische Jihad in de Gazastrook, maar ook Hezbollah in Libanon en de Houthi's in Jemen. Al deze groeperingen hebben in de afgelopen weken aanvallen uitgevoerd op Israël.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
5 uur geledenHELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.
6 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.
8 uur geleden