President Iran brengt woensdag toch geen bezoek aan Turkije
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse president Ebrahim Raisi brengt woensdag toch geen bezoek aan Turkije, meldt het kantoor van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Het Iraanse persbureau Tasnim zegt dat het bezoek is uitgesteld, maar meldt geen nieuwe datum. Het is niet duidelijk waarom Raisi niet naar Turkije gaat.
Erdogan kondigde eerder aan dat Raisi deze woensdag naar Turkije zou komen voor een overleg over de Gazastrook. De focus zou liggen op een gezamenlijke reactie op het opgelaaide conflict tussen Hamas en Israël. Het bezoek werd nooit bevestigd door Teheran. Volgens het kantoor van Erdogan hebben de twee leiders elkaar zondag telefonisch gesproken.
Iran steunt Hamas al jaren en Turkije staat in de oorlog eveneens aan de zijde van de Palestijnse groepering. Erdogan is een van de meest uitgesproken tegenstanders van de Israëlische operatie in Gaza. Daar zijn sinds het uitbreken van de oorlog op 7 oktober bijna 15.000 mensen om het leven gekomen. In Israël zijn ongeveer 1200 doden gevallen. Israël is in Erdogans ogen een "terreurstaat" en Hamas een "verzetsgroep".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
4 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
5 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
6 uur geleden