President Iran brengt woensdag toch geen bezoek aan Turkije
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse president Ebrahim Raisi brengt woensdag toch geen bezoek aan Turkije, meldt het kantoor van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Het Iraanse persbureau Tasnim zegt dat het bezoek is uitgesteld, maar meldt geen nieuwe datum. Het is niet duidelijk waarom Raisi niet naar Turkije gaat.
Erdogan kondigde eerder aan dat Raisi deze woensdag naar Turkije zou komen voor een overleg over de Gazastrook. De focus zou liggen op een gezamenlijke reactie op het opgelaaide conflict tussen Hamas en Israël. Het bezoek werd nooit bevestigd door Teheran. Volgens het kantoor van Erdogan hebben de twee leiders elkaar zondag telefonisch gesproken.
Iran steunt Hamas al jaren en Turkije staat in de oorlog eveneens aan de zijde van de Palestijnse groepering. Erdogan is een van de meest uitgesproken tegenstanders van de Israëlische operatie in Gaza. Daar zijn sinds het uitbreken van de oorlog op 7 oktober bijna 15.000 mensen om het leven gekomen. In Israël zijn ongeveer 1200 doden gevallen. Israël is in Erdogans ogen een "terreurstaat" en Hamas een "verzetsgroep".
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
16 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
18 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
10 uur geleden