
President Iran bezoekt Syrië voor het eerst sinds 2011
DAMASCUS (ANP/RTR) - De Iraanse president Ebrahim Raisi brengt volgende week een bezoek aan de Syrische hoofdstad Damascus. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een Syrische regeringsbron. Volgens de Syrische krant al-Watan, zal Raisi's bezoek twee dagen duren en wordt het afgesloten met een reeks overeenkomsten, met name op het gebied van economische samenwerking.
Het bezoek zal het eerste zijn van een Iraanse president aan de Syrische president Bashar al-Assad sinds het uitbreken van de oorlog in Syrië in 2011. Iran heeft sindsdien Assad met militaire en economische steun geholpen de controle over zijn land grotendeels te behouden. Het bezoek zou volgens de Reuters-bron mede mogelijk zijn geworden doordat de Arabische grootmachten Saudi-Arabië en Iran recentelijk de banden hebben aangehaald. Dat maakt een Iraans bezoek aan Syrië minder beladen in de Arabische wereld.
Iran heeft eerder kredieten verstrekt aan Damascus en importeert fosfaat uit Syrische mijnen. Volgens regionale bronnen zou Iran eerder deze maand in het geheim wapens en ander militair materieel aan Syrië hebben geleverd.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant in Brazilië moet zich melden bij het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken om uitleg te geven over de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president Donald Trump noemde de vervolging van de rechts-populistische oud-president Jair Bolsonaro een heksenjacht. De Amerikaanse ambassade had het daarna ook over een "politieke vervolging".
6 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Hamas zegt bereid te zijn tien gijzelaars vrij te laten bij een staakt-het-vuren met Israël. Volgens de Palestijnse militante beweging verlopen de onderhandelingen momenteel moeizaam en zou dat komen door Israëlische "koppigheid".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd aan Francesca Albanese, de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken ,Marco Rubio, schrijft op X dat zij daarmee gestraft wordt voor haar "onwettige en schandalige pogingen" om Israëlische en Amerikaanse functionarissen en individuen te laten vervolgen.
8 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de afgezette president Yoon Suk-yeol wegens de militaire noodtoestand van december, bericht persbureau Yonhap. De politicus zat eerder bijna twee maanden vast in verband met het onderzoek naar de noodtoestand die hij uitriep.
8 uur geledenLOS GATOS (ANP) - De hitserie Queer Eye van Netflix stopt na tien seizoenen. Deadline meldt dat de laatste reeks binnenkort op de streamingdienst te zien is.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerleider Eyal Zamir zijn in de Gazastrook nu de "juiste omstandigheden" gecreëerd voor een deal met Hamas. Hij stelt dat die Palestijnse militante beweging nu dusdanig verzwakt is dat er gepraat kan worden over een overeenkomst over de vrijlating van de gijzelaars.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaat de verkiezingsuitsluiting van Marine Le Pen niet terugdraaien. De Franse rechts-nationalistische politica werd eerder dit jaar veroordeeld voor het sjoemelen met EU-geld en lijkt daardoor niet te kunnen meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Het hoger beroep in die zaak loopt nog, maar Le Pen hoopte dat het Europese hof in de tussentijd de verkiezingsuitsluiting zou schrappen.
10 uur geleden