President Iran bezoekt Syrië voor het eerst sinds 2011
DAMASCUS (ANP/RTR) - De Iraanse president Ebrahim Raisi brengt volgende week een bezoek aan de Syrische hoofdstad Damascus. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een Syrische regeringsbron. Volgens de Syrische krant al-Watan, zal Raisi's bezoek twee dagen duren en wordt het afgesloten met een reeks overeenkomsten, met name op het gebied van economische samenwerking.
Het bezoek zal het eerste zijn van een Iraanse president aan de Syrische president Bashar al-Assad sinds het uitbreken van de oorlog in Syrië in 2011. Iran heeft sindsdien Assad met militaire en economische steun geholpen de controle over zijn land grotendeels te behouden. Het bezoek zou volgens de Reuters-bron mede mogelijk zijn geworden doordat de Arabische grootmachten Saudi-Arabië en Iran recentelijk de banden hebben aangehaald. Dat maakt een Iraans bezoek aan Syrië minder beladen in de Arabische wereld.
Iran heeft eerder kredieten verstrekt aan Damascus en importeert fosfaat uit Syrische mijnen. Volgens regionale bronnen zou Iran eerder deze maand in het geheim wapens en ander militair materieel aan Syrië hebben geleverd.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
22 minuten geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
30 minuten geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
31 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
2 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
6 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
9 uur geleden