President Honduras om coronabesmetting in ziekenhuis
TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De president van Honduras is besmet geraakt met het coronavirus en overgebracht naar een militair ziekenhuis. Daar wordt hij behandeld aan een longontsteking, zegt een woordvoerder van de gezondheidsdienst.
President Juan Orlando Hernández maakte dinsdagavond in een toespraak op televisie bekend dat hij het besmettelijke virus heeft opgelopen. Hij zei toen alleen milde symptomen te hebben. Zijn artsen zouden rust hebben voorgeschreven.
De toestand van Hernández zou later alsnog ernstig genoeg zijn gebleken om hem over te brengen naar het ziekenhuis. De woordvoerder van de gezondheidsdienst zegt dat de president over het algemeen een goede gezondheid heeft, maar dat wel sprake is van longklachten.
De 51-jarige president krijgt nu via een infuus medicatie toegediend. Ook zijn echtgenote en twee naaste medewerkers hebben positief getest op het virus. In het Centraal-Amerikaanse land zijn tot dusver bijna 10.000 coronabesmettingen vastgesteld en ruim 300 patiënten gestorven.
Meer uit Buitenland
PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 vliegtuig gaan. Eerder op vrijdag werd bekend dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
6 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
6 uur geleden