President Honduras binnenkort naar China
TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De Hondurese president Xiomara Castro brengt binnenkort een bezoek aan China. De twee landen haalden dit weekend de diplomatieke banden aan, kort nadat Honduras die juist had verbroken met Taiwan.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken van Honduras kondigde de trip van Castro naar China woensdag aan op Twitter. Een datum voor het bezoek maakte het ministerie niet bekend.
Honduras maakte zaterdag wereldkundig dat het Taiwan, door China beschouwd als een afvallige provincie, niet meer als land erkent. "De regering van Honduras erkent het bestaan van slechts één China. De regering van China is de enige legitieme regering die heel China vertegenwoordigt. Taiwan is onafscheidelijk van het Chinees grondgebied", aldus het statement. Daarmee komt het aantal landen dat Taiwan wel erkent op dertien.
Taiwan bevestigde zondag dat de decennialange betrekkingen met het Midden-Amerikaanse land zijn verbroken. Taipei beschuldigt Beijing van intimidatie door bondgenoten af te kopen om China te steunen. Honduras zou daardoor een "exorbitant bedrag" van Taiwan hebben geëist om de diplomatieke banden tussen de landen in stand te houden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
41 minuten geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
12 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
13 uur geleden