President Honduras binnenkort naar China
TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De Hondurese president Xiomara Castro brengt binnenkort een bezoek aan China. De twee landen haalden dit weekend de diplomatieke banden aan, kort nadat Honduras die juist had verbroken met Taiwan.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken van Honduras kondigde de trip van Castro naar China woensdag aan op Twitter. Een datum voor het bezoek maakte het ministerie niet bekend.
Honduras maakte zaterdag wereldkundig dat het Taiwan, door China beschouwd als een afvallige provincie, niet meer als land erkent. "De regering van Honduras erkent het bestaan van slechts één China. De regering van China is de enige legitieme regering die heel China vertegenwoordigt. Taiwan is onafscheidelijk van het Chinees grondgebied", aldus het statement. Daarmee komt het aantal landen dat Taiwan wel erkent op dertien.
Taiwan bevestigde zondag dat de decennialange betrekkingen met het Midden-Amerikaanse land zijn verbroken. Taipei beschuldigt Beijing van intimidatie door bondgenoten af te kopen om China te steunen. Honduras zou daardoor een "exorbitant bedrag" van Taiwan hebben geëist om de diplomatieke banden tussen de landen in stand te houden.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
11 uur geleden