President Honduras binnenkort naar China
TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De Hondurese president Xiomara Castro brengt binnenkort een bezoek aan China. De twee landen haalden dit weekend de diplomatieke banden aan, kort nadat Honduras die juist had verbroken met Taiwan.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken van Honduras kondigde de trip van Castro naar China woensdag aan op Twitter. Een datum voor het bezoek maakte het ministerie niet bekend.
Honduras maakte zaterdag wereldkundig dat het Taiwan, door China beschouwd als een afvallige provincie, niet meer als land erkent. "De regering van Honduras erkent het bestaan van slechts één China. De regering van China is de enige legitieme regering die heel China vertegenwoordigt. Taiwan is onafscheidelijk van het Chinees grondgebied", aldus het statement. Daarmee komt het aantal landen dat Taiwan wel erkent op dertien.
Taiwan bevestigde zondag dat de decennialange betrekkingen met het Midden-Amerikaanse land zijn verbroken. Taipei beschuldigt Beijing van intimidatie door bondgenoten af te kopen om China te steunen. Honduras zou daardoor een "exorbitant bedrag" van Taiwan hebben geëist om de diplomatieke banden tussen de landen in stand te houden.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".
31 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.
42 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.
45 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.
48 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.
2 uur geleden