Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Ghana verlaagt bij nieuwe bezuiniging ook eigen salaris

President Ghana verlaagt bij nieuwe bezuiniging ook eigen salaris

ACCRA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Ghanese president Nana Akufo-Addo en zijn ministers nemen genoegen met 30 procent minder salaris als onderdeel van ingrijpende bezuinigingen die een dreigende schuldencrisis in het Afrikaanse land moeten voorkomen. Door flink te snijden in de overheidsuitgaven hoopt de regering van Ghana ook de inflatie te beteugelen die de laatste tijd wereldwijd hard is opgelopen, mede als gevolg van de oorlog in Oekraïne.

Het is de bedoeling dat de uitgaven van de overheid met 10 procent worden verlaagd. Die ingreep komt bovenop een eerdere bijstelling van de uitgaven met 20 procent. Ghana wil daarbij ook de aankoop van auto's door de overheid aan banden leggen. Ook mogen reizen naar het buitenland door overheidspersoneel voortaan alleen nog maar als daar vooraf goedkeuring voor is gegeven. Verder wordt de toewijzing van brandstofbonnen aan ambtenaren gehalveerd.

Wat ook meespeelt is dat een nieuwe belastingwet die de Ghanese regering wilde invoeren, vorig jaar strandde in het parlement. Dat ging om de komst van een heffing op digitale transacties. Met die omstreden maatregel hoopte de overheid extra geld in de staatskas te kunnen laten stromen. De regering is van plan het wetsvoorstel in april opnieuw in te dienen. Economen hebben gewaarschuwd voor een schuldencrisis als er niet snel meer geld binnenkomt.

Meer uit Buitenland

Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

15 minuten geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

17 minuten geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

18 minuten geleden
China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

2 uur geleden
Kamala Harris haalt uit naar Trump om racistische video Obama's

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.

2 uur geleden
Defensieministerie VS verbreekt banden met Harvard

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.

2 uur geleden
Fraudeonderzoek naar Franse oud-minister Lang om banden Epstein

PARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.

2 uur geleden