Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Ghana verlaagt bij nieuwe bezuiniging ook eigen salaris

President Ghana verlaagt bij nieuwe bezuiniging ook eigen salaris

ACCRA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Ghanese president Nana Akufo-Addo en zijn ministers nemen genoegen met 30 procent minder salaris als onderdeel van ingrijpende bezuinigingen die een dreigende schuldencrisis in het Afrikaanse land moeten voorkomen. Door flink te snijden in de overheidsuitgaven hoopt de regering van Ghana ook de inflatie te beteugelen die de laatste tijd wereldwijd hard is opgelopen, mede als gevolg van de oorlog in Oekraïne.

Het is de bedoeling dat de uitgaven van de overheid met 10 procent worden verlaagd. Die ingreep komt bovenop een eerdere bijstelling van de uitgaven met 20 procent. Ghana wil daarbij ook de aankoop van auto's door de overheid aan banden leggen. Ook mogen reizen naar het buitenland door overheidspersoneel voortaan alleen nog maar als daar vooraf goedkeuring voor is gegeven. Verder wordt de toewijzing van brandstofbonnen aan ambtenaren gehalveerd.

Wat ook meespeelt is dat een nieuwe belastingwet die de Ghanese regering wilde invoeren, vorig jaar strandde in het parlement. Dat ging om de komst van een heffing op digitale transacties. Met die omstreden maatregel hoopte de overheid extra geld in de staatskas te kunnen laten stromen. De regering is van plan het wetsvoorstel in april opnieuw in te dienen. Economen hebben gewaarschuwd voor een schuldencrisis als er niet snel meer geld binnenkomt.

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

12 minuten geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

14 minuten geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

15 minuten geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

3 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

3 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

5 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

5 uur geleden