President Georgië stapt naar hof om omstreden verkiezingsuitslag
TBILISI (ANP/AFP) - De Georgische president Salome Zoerabisjvili is naar het constitutioneel hof van het land gestapt om de uitslag van de verkiezingen aan te vechten, meldt haar advocaat. Er zouden "grootschalige schendingen van het stemrecht" hebben plaatsgevonden en dus zou de uitslag ongeldig moeten worden verklaard.
De prowesterse Zoerabisjvili sprak al eerder van fraude en wordt in die beschuldigingen gesteund door onder meer de Europese Unie. De kiescommissie riep Georgische Droom (GD) eind oktober uit tot winnaar van de verkiezingen, de regeringspartij die toenadering zoekt tot Rusland. Bij de exitpolls leek het juist nog alsof de pro-Europese oppositie de grootste zou worden.
Georgische justitie opende eerder al een onderzoek naar de vermeende fraude en riep Zoerabisjvili op te getuigen, maar zij weigerde. Volgens haar is het niet aan de president om bewijs aan te dragen dat openbaar beschikbaar is. Bovendien wordt justitie, net als de kiescommissie, gezien als een verlengstuk van de regering.
Meer uit Buitenland
PONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.
32 minuten geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.
1 uur geledenNAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
4 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
6 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
9 uur geleden