President Georgië stapt naar hof om omstreden verkiezingsuitslag
TBILISI (ANP/AFP) - De Georgische president Salome Zoerabisjvili is naar het constitutioneel hof van het land gestapt om de uitslag van de verkiezingen aan te vechten, meldt haar advocaat. Er zouden "grootschalige schendingen van het stemrecht" hebben plaatsgevonden en dus zou de uitslag ongeldig moeten worden verklaard.
De prowesterse Zoerabisjvili sprak al eerder van fraude en wordt in die beschuldigingen gesteund door onder meer de Europese Unie. De kiescommissie riep Georgische Droom (GD) eind oktober uit tot winnaar van de verkiezingen, de regeringspartij die toenadering zoekt tot Rusland. Bij de exitpolls leek het juist nog alsof de pro-Europese oppositie de grootste zou worden.
Georgische justitie opende eerder al een onderzoek naar de vermeende fraude en riep Zoerabisjvili op te getuigen, maar zij weigerde. Volgens haar is het niet aan de president om bewijs aan te dragen dat openbaar beschikbaar is. Bovendien wordt justitie, net als de kiescommissie, gezien als een verlengstuk van de regering.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
1 minuut geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse krijgsmacht claimt dat meerdere toestellen zijn neergehaald die deel uitmaakten van de Amerikaanse zoektocht naar een vermiste piloot in Iran. Een woordvoerder heeft het over een transportvliegtuig van het type C-130 en twee Blackhawk-helikopters, bericht staatspersbureau Tasnim.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaans vliegtuig te hebben neergeschoten dat betrokken was bij de reddingsactie voor het bemanningslid van een neergehaalde Amerikaanse F-15. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim, dat banden heeft met de garde, zondag.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het bemanningslid gered dat vermist was geraakt nadat een gevechtsvliegtuig vrijdag was neergehaald boven Iran. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bevestigd. Volgens Trump liep het bemanningslid verwondingen op, maar zijn die niet levensbedreigend.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - In het gebied in Iran waar het vermiste bemanningslid van de neergehaalde F-15 zich vermoedelijk bevindt, worden volgens het Iraanse persbureau Tasnim luchtaanvallen uitgevoerd. Een lokale gouverneur stelt dat er drie mensen zijn omgekomen bij aanvallen door de Verenigde Staten en Israël, aldus Tasnim, dat banden heeft met de Iraanse Revolutionaire Garde.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.
7 uur geleden