President Georgië stapt naar hof om omstreden verkiezingsuitslag
TBILISI (ANP/AFP) - De Georgische president Salome Zoerabisjvili is naar het constitutioneel hof van het land gestapt om de uitslag van de verkiezingen aan te vechten, meldt haar advocaat. Er zouden "grootschalige schendingen van het stemrecht" hebben plaatsgevonden en dus zou de uitslag ongeldig moeten worden verklaard.
De prowesterse Zoerabisjvili sprak al eerder van fraude en wordt in die beschuldigingen gesteund door onder meer de Europese Unie. De kiescommissie riep Georgische Droom (GD) eind oktober uit tot winnaar van de verkiezingen, de regeringspartij die toenadering zoekt tot Rusland. Bij de exitpolls leek het juist nog alsof de pro-Europese oppositie de grootste zou worden.
Georgische justitie opende eerder al een onderzoek naar de vermeende fraude en riep Zoerabisjvili op te getuigen, maar zij weigerde. Volgens haar is het niet aan de president om bewijs aan te dragen dat openbaar beschikbaar is. Bovendien wordt justitie, net als de kiescommissie, gezien als een verlengstuk van de regering.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
10 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
12 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
12 uur geleden