President Georgië stapt naar hof om omstreden verkiezingsuitslag
TBILISI (ANP/AFP) - De Georgische president Salome Zoerabisjvili is naar het constitutioneel hof van het land gestapt om de uitslag van de verkiezingen aan te vechten, meldt haar advocaat. Er zouden "grootschalige schendingen van het stemrecht" hebben plaatsgevonden en dus zou de uitslag ongeldig moeten worden verklaard.
De prowesterse Zoerabisjvili sprak al eerder van fraude en wordt in die beschuldigingen gesteund door onder meer de Europese Unie. De kiescommissie riep Georgische Droom (GD) eind oktober uit tot winnaar van de verkiezingen, de regeringspartij die toenadering zoekt tot Rusland. Bij de exitpolls leek het juist nog alsof de pro-Europese oppositie de grootste zou worden.
Georgische justitie opende eerder al een onderzoek naar de vermeende fraude en riep Zoerabisjvili op te getuigen, maar zij weigerde. Volgens haar is het niet aan de president om bewijs aan te dragen dat openbaar beschikbaar is. Bovendien wordt justitie, net als de kiescommissie, gezien als een verlengstuk van de regering.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft zijn geplande reis naar de Veiligheidsconferentie van München opgeschort vanwege de massaschietpartij van dinsdag in een afgelegen plaats in het westen van het land. Dat heeft zijn kantoor bekendgemaakt.
12 minuten geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Tien mensen, onder wie een vermoedelijke schutter, zijn omgekomen bij schietincidenten in Tumbler Ridge, in de Canadese provincie Brits-Columbia. Dat meldt de Canadese zender CBC News. Volgens de politie is de schutter een vrouw. Massaschietpartijen in Noord-Amerika worden bijna altijd door mannen gepleegd.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
10 uur geleden