Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Georgië: onwettig parlement kan mij niet vervangen

President Georgië: onwettig parlement kan mij niet vervangen

TBILISI (ANP/RTR) - De Georgische president Salome Zoerabisjvili noemt de regering van haar land zaterdag onwettig en zei dat ze niet zal aftreden als haar termijn volgende maand afloopt. Ook wordt er zaterdagavond voor de derde dag op rij gedemonstreerd tegen de regering van premier Irakli Kobakhidze.

Zoerabisjvili, voorstander van Georgische toetreding tot de EU, heeft voornamelijk ceremoniële bevoegdheden. Ze ligt op ramkoers met de regering, sinds regeringspartij Georgische Droom deze week zei dat toetredingsonderhandelingen met de EU voor de komende vier jaar worden gestaakt. Dit besluit leidde tot grote protesten in de afgelopen dagen.

In een toespraak zei Zoerabisjvili dat het parlement geen recht had om haar opvolger te kiezen. Volgens Zoerabisjvili is er fraude gepleegd bij de verkiezingen van 26 oktober, die Georgische Droom met een meerderheid van de stemmen won. "Er is geen legitiem parlement en daarom kan een onwettig parlement geen nieuwe president kiezen. Daarom kan er geen inauguratie plaatsvinden en blijft mijn mandaat van kracht totdat er een legitiem gekozen parlement is gevormd." Eerder beschuldigde Kobakhidze zijn tegenstanders ervan een coup te beramen.

Vele duizenden demonstranten verzamelden zich zaterdagavond opnieuw in Tbilisi, met een grote aanwezigheid van oproerpolitie.

Meer uit Buitenland

Doden en veel gewonden door zelfmoordaanslagen Nigeria

MAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.

2 minuten geleden
Doden door schietincident in plaats bij Frankfurt Airport

RAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.

4 minuten geleden
Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

44 minuten geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

1 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

1 uur geleden
Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

4 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.

4 uur geleden